Tento článek vyšel v rámci seriálu SNOW tour 28. února 2015.

Skiareál Branná je často představován jako brána Jeseníků. Kromě dopravně příhodné polohy je ale obvykle i "bránou" do nové sezóny, kterou zahajuje jako první. A to díky výkonnému zasněžování a umístění v „mrazivém údolí“. Zasněžované jsou 4 sjezdovky – dvě červené a dvě modré. V době návštěvy byly v provozu sjezdovky dvě z nich, a to červená a modrá. Hned zrána jsme se nechali dvousedačkovou lanovkou vyvézt na červenou trať, která se ze začátku tváří jako pozvolný svah, pak se ale náhle lomí v pravý slalomák, kde své schopnosti uplatní i zkušený lyžař.


Na modrou sjezdovku se dá vyvézt jak lanovkou, tak pomou, jejíž rychlost je uzpůsobená zejména začátečníkům a dětem. Sjezdovka je dlouhá přes půl kilometru, má konstantní sklon a je po celé délce rovná – odshora dolů máte tedy stoprocentní přehled, co se na sjezdovce děje, takže je vhodná zejména pro ty, co nové zkušenosti na lyžích teprve sbírají. Jako občas i náš kameraman. :-)


A kam s těmi nejméně zkušenými? Na tahátko! Jde o lanový vlíček pro děti na samé pravé straně areálu, pokud se díváte zezdola. Vlek obsluhuje krátký cvičný svah, který slouží zejména začátečníkům na lyžích... a nejen na lyžích. :-)


Ti, co k získání prvních zkušeností na lyžích potřebují pomocnou ruku, využijí služeb místní lyžařské školy Sun ski. Ta má základnu už u příjezdu k areálu ještě před tím, než se dostanete na parkoviště. V maringotce si dále můžete zapůjčit kompletní lyžařskou výbavu a zakoupit si můžete i lyžařské brýle. Děti, ale i dospělí, jistě ocení pohodlnou možnost přezutí.


Pokud vám vyhládne nebo se budete chtít trochu ohřát, máte po ruce restauraci, jejíž vchod se nachází bezprostředně u turniketu. Jedná se prostornou místnost, kde se můžete odměnit jak nakládaným camembertem, tak čtyřmi druhy pizzy – šunkovou, špenátovou, mexickou nebo sýrovou, a samozřejmě i nějakou sladkostí – v našem případě medovníkem. Navíc je hospůdka vybavená i útulným krbem pro zahřátí zmrzlých nohou.

Proč na Brannou?

Branná je pohodový areál, kde vládne moravská idylka doprovázená hlavně kvalitní slivovicí. Celodenní lyžování vyjde dospělého na 370 Kč, dítě na 290 Kč. Pokud vydržíte na svahu déle, můžete využít celodenního jízdného, které zahrnuje i večerní lyžování – za lyžování od 9:00 do 20:00 zaplatí dospělý 400 Kč a dítě 300 Kč.


Ani v Branné jsme nezaháleli a připravili si pro vás i tady testování lyží FISCHER, helem a brýlí SMITH a také rukavic LEVEL. Zdarma jsme vám nabízeli ochutnávku kukuřičky a cizrny BONDUELLE a představovali ponožky značkys LENZ nebo auta značky SUZUKI. Naše promotérky se o vás staraly v oblečení HALTI a STILAGO a reportovali jsme vám s hůlkami KOMPERDELLE a hodinkami GARMIN. Videoreport jsme pořídili pomocí techniky SAMSUNG a GOPRO.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour:


Chceš se stát reportérem / moderátorem SNOW tour? Více informací na:

Hledáme reportér(k)y a moderátor(k)y!