Po dlouhých letech, co společnost SJ SKI, s.r.o. závod na českém území pořádá, konečně vyšlo závodníkům počasí. „ V předchozích letech se při FIS Masters Cupu doslova čerti ženili, takže jsme byli připraveni na cokoli“, říká za organizátora závodu jednatelka společnosti SJ SKI, s.r.o. Iva Kárníková.

V sobotním dvoukolovém slalomu byly vidět úctyhodné výkony napříč 21 kategoriemi. Nejstarším slalomářem byl Švýcar Fernand Gilleron, ročník 1931. Nejen on, ale i další závodníci udivovali přítomné diváky svým nasazením a entuziazmem. Nakonec se všichni sešli na slavnostním vyhlášení v hotelu Horizont, kde pro ně byl připraven program s rautem – věc u těchto závodů nevídaná.

Nedělní ráno přivítalo Masters lyžaře slunečným a relativně chladným počasím, tedy ideálními podmínkami pro obří slalom. Jednokolového závodu se zúčastnilo ještě více závodníků než sobotního slalomu. Znovu se závodilo na sjezdovce Javor, tentokrát od výstupní stanice místní kotvy. Náročný a dlouhý obří slalom si závodníci pochvalovali i proto, že trať stavěl technický delegát závodu Bohumír Zeman, československý olympionik a vítěz kombinačního závodu z Kitzbühelu.FIS Masters Cup láká nejen samotné závodníky, ale také media: Český rozhlas Hradec Králové, ČTOK PLUS s vysíláním do celé Evropy a také další celoplošná i regionální media. Česká televize letos odvysílá sestřih z nedělního obřího slalomu ve svém zpravodajství. „Je vidět, že akce mezinárodního rozsahu zajímá skutečně nejen samotné sportovce, ale i veřejnost, upřesňuje Iva Kárníková.

Velkou odměnou pro organizátory je i přidělení pořadatelství World Criterium Masters 2016 ve Špindlerově Mlýně. V příštím roce se očekává účast na Světovém šampionátu Masters k 500 účastníků opět z celého světa, kteří svedou souboje ve třech disciplínách. Slalom, obří slalom a Super G bude hostit jak Svatý Petr, tak i Stoh.