Buffaure: po černém Vulcanu do údolí

Největší novinkou je nová černá sjezdovka Vulcano – jde o 2 km dlouhý sjezd s převýšením 566 m do údolní vesničky Pozza di Fassa, který zpřístupňuje kabinková lanovka. Trať je značená černě, a je tedy obtížná –strmá, avšak široká a přehledná. Do údolí se lze i nadále svézt po červené sjezdovce Panoramica, která vede od chaty Baita Cuz do údolí San Nicolo.

Ciampac: širší a bezpečnější sjezdovka do Alby

V areálu Ciampac, s nímž je Buffaure propojeno dvěma sedačkovými lanovkami, byla výrazně rozšířena 3 km dlouhá černá sjezdovka do údolní vesničky Alba di Canazei. Díky tomu a terénním úpravám je mnohem snáze sjízdná i pro středně zdatné lyžaře.

Rosengarten: nová varianta sjezdu do údolí

Nových nebo upravených variant sjezdovek se dočkali také lyžaři v rodinném areálu Rosengarten ve Vigo di Fassa. Červená sjezdovka Thöni, která vede až do údolí a je zasvěcena slavnému jihotyrolskému lyžaři, byla v nejužších pasážích rozšířena a v jednom úseku doplnila stávající trať nová varianta.

Carezza: nová 6sedačka Tschein

Velkou novinkou je i nová 6sedačková lanovka Tschein v lyžařském areálu Carezza v okolí stejnojmenného průsmyku. Ta nahradila zastaralé vleky a přilehlá sjezdovka byla spolu s investicí do pohodlnější lanovky rozšířena. Na nedaleké sjezdovce Moser zase vyrostl první dětský Fun Park v Dolomitech.

Novinka 2015/16: nová lanovka na Sella Rondu

A supernovinkou sezóny 2015/16 bude nová kabinová lanovka mezi areály Ciampac a Belvedere, která už je ve výstavbě. Lanovka povede z vesničky Alba di Canazei na vrchol Col dei Rossi – vznikne tak nový nástupní bod, který ulehčí lanovce v Canazei, odkud vyrážejí lyžaři i na slavný okruh Sella Ronda.

Skipas XL 3+3 pro 234 km sjezdovek

Údolí Val di Fassa má 9 lyžařských areálů se 120 km sjezdovek, nepočítaje stovky kilometrů sjezdovek v sousedních údolích, přístupných díky Sella Rondě.

Ve Val di Fassa nově letos funguje tzv. skipas XL 3+3, který doplňuje oblastní skipas pro údolí Fassa a oblast Carezza a celoplošný superskipas Dolomiti Superski. Se skipasem XL 3+3 můžete lyžovat nejen ve Val di Fassa Carezza, ale i v oblastech Tre Valli a Val di Fiemme Obereggen na celkem 234 km sjezdovek, a to 3 dny v „domovské“ oblasti, kde byl zakoupen, a 3 dny v libovolně zvoleném středisku – tedy jak znovu ve Val di Fassa, tak v sousedním Tre Valli nebo Fiemme. Cena skipasu XL 3+3 činí pro dospělého 213 eur ve vedlejší sezóně.