Helly Hansen je světovým lídrem v oblasti oblečení pro plachtění a jachtaře. Je také oficiálním partnerem a dodavatelem uniforem pro více než 60 lyžařských středisek. Podobnou akvizici získala už i v Česku – od zimní sezóny 2015/16 bude oblékat celý personál a lyžařskou školu Skiareálu Lipno. Stejně tak dodává lyžařské oblečení pro českou delegaci na lyžařském kongresu ISIA v létě 2015 v Argentině.

Značka Helly Hansen byla založena v Norsku již v roce 1877, vyvíjí oblečení jako kombinaci skandinávského designu a poznatků čerpaných ze života v jedněch z nejtvrdších podmínek na Zemi. Podle svých slov se snaží najít optimální kombinaci výkonu, ochrany a stylu.


Více se dočtete v tiskové zprávě níže:

Efektní i efektivní

Oblečení, které vzniklo v jedné z nejdrsnějších zemí Evropy. Oblečení, které vás překvapí svou funkčností i progresivním designem. Taková je vizitka prestižní norské značky Helly Hansen, která brzy oslaví 140. výročí své existence. A která je vedle bohaté tradice také průkopníkem nových trendů. Jako první uvedla na světový trh nepromokavé tkaniny, jako první představila fleecové látky či unikátní technologii regulace teploty H2Flow.

Helly Hansen však nevyrábí jen outdoorové oblečení, byť je lídrem v oblasti oblečení pro jachtaře či vášnivé lyžaře a profesionální horské vůdce. Především se ale zaměřuje na oblečení s širokým využitím, od nošení ve městě až po procházky do přírody, neboť představuje jedinečnou kombinaci optimální ochrany a pokrokového stylu a skandinávského designu. Helly Hansen vyrábí oblečení, ve kterém se cítí dobře všichni, kteří milují aktivní způsob života a tráví spoustu času venku. A je jedno, zda je to ve městě nebo v přírodě.

Letošní jarní a letní kolekce sází na osvědčené postupy, kombinuje působivý skandinávský design s módním střihem a výkonnou technologií oděvů i obuvi. Poutavá je především kolekce oblečení do deště, která přináší osvědčenou ochranu proti povětrnostním vlivům a přitom je vyrobena v nečekaně módní podobě. Zajímavé jsou i výrazně barevné kalhoty či univerzální boty vhodné pro všechny druhy aktivního pohybu, díky nimž jste v suchu a pohodlí téměř za všech povětrnostních podmínek.

Helly Hansen se od počátku profiluje jako výrobce oděvů do jakéhokoliv počasí a hrdě tvrdí, že miluje déšť, protože v Norsku je déšť součástí běžného života. A když je někdo oblečen v oděvech Helly Hansen, déšť mu prostě a jednoduše nevadí. Proto Helly Hansen vyhlásil na letošní duben soutěž s názvem Milujeme déšť, v níž vyzývá všechny milovníky přírody, aby se deštěm nenechali odradit od svých dobrodružství a naopak se v dešti vyfotili, a fotky nahráli na Instagram s „hashtagy“ #HellyHansen a #WeLoveRain. Budou mít šanci vyhrát výlet do norského Bergenu, jednoho z nejdeštivějších měst světa.

Prestižní módní společnost založil norský námořní kapitán Helly Hansen, který v roce 1877 začal vyrábět současně nepromokavé, ale ohebné tkaniny určené pro profesionální námořníky. Dnes je Helly Hansen jednou z nejpopulárnějších skandinávských značek, kterou využívají sportovci, profesionálové v různých oborech i milovníci volnočasových aktivit.

Související články:

Ciťte se naživu na sněhu s volným skipasem Helly Hansen Ski Free

Helly Hansen vydal svůj crowdsourcovaný freeridový film

Helly Hansen: SKI FREE do České republiky!

Ocenění German Design Award pro všestranou bundu Ridge Shell od Helly Hansen

Helly Hansen - inteligentní spodní vrstva LIFA® je tu už 45 let

Soutěž Helly Hansen #WeLoveRain vyzývá k venkovním hrám

Alpine Canada Alpin a Helly Hansen oznámili dlouhodobé partnerství v poskytování...

Alpine Canada Alpin a Helly Hansen oznámili dlouhodobé partnerství