Praha/Benátky nad Jizerou, 7. května 2015 - Z longboardu neslézáte ani při spaní? Máte rádi závodění? Nebojíte se jít do toho naplno? Tak si ve svém kalendáři zatrhněte třetí květnový víkend. V sobotu 23. května 2015 se jede velké finále našlápnutého longboardového závodu Red Bull Feel The Wheel v Benátkách nad Jizerou. O co půjde?

2014 Sneak Peak Highlights Movie

Inovátor Michal Maroši

Red Bull Feel The Wheel je originální závod pro 6 longboardistů, kteří si to rozdají na jedné BMX trati. „Pokud se chcete dostat do dalšího kola, musíte dojet na prvních třech místech. V opačném případě vypadáváte ze hry,” říká Michal Maroši, úspěšný český biker, který své zkušenosti z BMX a Světového poháru ve fourcrossu přenesl do světa rychlých prken na kolečkách.

Pro akci došlo Benátkách nad Jizerou k přestavbě BMX trati, která dostala nové klopené zatáčky a kvalitnější povrch. „Zbytek už bude stejný jako loni. Stačí sešlápnout rozjezdovou rampu, prohoupat pár boulí a v klopence si najít ideální stopu dřív než soupeř,” dodává pořadatel Michal Maroši, který se osobně pustí do boje o titul vítěze.

Časový harmonogram:

Čtvrtek: 21. května 2015 - volný trénink

Pátek : 22. května 2015 - volný trénink

Sobota: 23. května 2015 - finále


Vedle závodění se můžete tešit i na velkou páteční warm-up party v klubu Loděnice a sobotní afterparty navazující na finální jízdy přímo v BMX areálu. Na oba večery dorazí do Benátek živé kapely.

Další info

Závod Red Bull Feel The Wheel měl premiéru loni na bikrosové trati v Praze Řepích. Pro letošní rok pořádně narostl. V jedné trati si to místo čtyř rozdá vždy hned šest střelců najednou a místo jednoho dne se bude jezdit rovnou tři.