Hodinky Garmin Fenix 2 jsou „minicomputer“ na zápěstí, obsahující jak navigaci, tak sporttester. Umí měřit čas, vzdálenost i rychlost, a to ve 3D, tedy se zohledněním převýšení, což není u GPS přístrojů zdaleka obvyklé. A právě vzdálenost a rychlost nás vzhledem k soutěživému duchu zajímaly nejvíce. Třeba v Tatranské Lomnici jsme sami sebe překvapili, když jsme za jeden den na tamějším ne moc rozsáhlém kopci nalyžovali okolo 40 km, a to jsme nějaký ten nezanedbatelný kilometr urazili na skicrossové trati!


Nejčastěji jsme samozřejmě kontrolovali dosaženou rychlost. Ve Val di Fiemme jsme hodinky prozkoušeli i v obřím slalomu. A jakou rychlostí jsme se dokázali v brankách proplétat? Výsledná maximálka okolo 68 km/h sice není rychlost závodníků ve Světovém poháru, ale ve slalomu pro veřejnost je to snad docela slušný výsledek.


Na černé sjezdovce Fiamme Oro v areálu Alpe Lusia jsme zkoušeli maximálku i na volném prostoru, když ke konci dne sjezdovka zela prázdnotou. Vynechali jsme obloučky a svištěli rovně dolů. Já se pod sjezdovkou radovala z krásných 100 km/h, nicméně jen do té doby, než mě kolega zchladil svými 106 km/h. Hrdost mi nedala a k „rychlostnímu souboji“ jsem ho vyzvala ještě jednou. Tentokrát jsem vydržela celou sjezdovku ve „sjezďáku“ a v cíli jsem si vítězoslavně ukazovala na hodinky s rychlostí 111 km/h. A co těžší kolega? Ten se vytasil se 135 km/h...


Ani při aprés ski se takové hodinky neztratí. Zejména ke sportovní košili představují zajímavý doplněk a dámy, posuďte samy, že se nám u chlapů docela líbí! :-)


Hodinky Garmin můžete používat i jako klasický sporttester - v menu najdete režim běh na lyžích, horolezectví, turistiku, běh v terénu nebo plavání (u plavání vám hodinky spočítají počet temp a dokáží rozpoznat plavecký styl, u běhu kadenci, zároveň vyhodnotí i míru zátěže a doporučí dobu regenerace atd.). Všechny záznamy si můžete ukládat nebo díky mobilní aplikaci Garmin Connect (ke stažení zdarma) je rovnou přes Bluetooth posílat do svého telefonu. Jak v telefonu, tak v počítači si samozřejmě můžete prohlédnout i projeté trasy.


V zimě nás doprovázel model Garmin Fénix 2 (na obrázku vpravo), novinka Fénix 3 nám bude dělat společnost v létě na kolech. Uvidíme, co řeknou na naše sportovní výkony! :-)Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: