Nejenže je parkoviště pod Geisskopfem dostatečně kapacitní a zdarma, ale dokonce není problém tu ani přespat v autě. Hned u parkoviště se nachází něco jako studánka, takže pokaždé, když se dostanete z tratí dolů, můžete se osvěžit.

Na kopec jezdce vyváží dva „dopravní prostředky“ – klasický vlek a jednosedačková lanovka. Výhodou lanovky je o něco větší pohodlí, nicméně jízda nahoru zabere neuvěřitelných skoro 15 minut. Na vleku sice musíte trochu udržovat na kole balanc, ale zase jste na kopci skoro o polovinu rychleji.


U výstupu z lanovky se snadno zorientujete pomocí ukazatelů a hned volíte. Pohodáři na celoodpruženém kole si nejlépe užijí tzv. Flow Country, kterou zvládne bez nadsázky opravdu každý. Trať je hezky vyhlazená a skládá se jen z vln a klopených zatáček. Některé vlny přechází dokonce v malé skoky, ale dají se v pohodě přejet – šikovnější samozřejmě neodolají střihnout si i nějaký ten tríček.


Trať Flow Country je prostě přesně taková, jakou si jí uděláte. Je vhodná pro začátečníky i pro zkušené jezdce, kteří se „vyblbnou“ po svém. Díky jednoduchosti a plynulosti trati se tu dá jet v pohodě i na pevném kole.


Na dojezdu Flow Country se dá pilovat technika. Seskoky z lávek jsou už pro ostřílené jezdce, nicméně biker jakékoli úrovně si v této části určitě může zkoušet skoky v podobě lavic, které se v pohodě zvládají i bez jakékoli letové fáze. Nejvhodnějším místem pro trénink techniky se zdá být spodní pumptrack, skládající se z klopenek a vln, s nimiž si poradí dokonce i děti.


Jste-li náročnější, můžete zkusit tratě Freeride, Downhill nebo Evil Eye – ta poslední jmenovaná byla v době naší návštěvy bohužel uzavřená kvůli přestavování. Tratě jsou sice sjízdné i na endurovém kole, ale rozhodně si je víc užijete na kole sjezdovém. Pohodáře s celoodpruženým kolem bude nejvíc bavit sjezd X-Ride, který začíná v mezistanici sedačkové lanovky a na nějž se dá přejet i ve dvou třetinách trati Downhill. X-Ride je velmi podobný trati Flow Country – žádný rozbitý terén, nýbrž uhlazená široká cesta zvlněná ve velké klopenky a vlny. Tedy hlavně zábava, kde není potřeba příliš techniky, ale hlavně chuť do ježdění.


Chcete-li pořádně šlápnout do pedálů, nechte lanovku lanovkou a vyjeďte na Geisskopf po vlastní ose. Z Geisskopfu je možné dostat se na sousední vrcholy Breitenau, Dreitannen a Einöd, odkud je pěkný výhled přes údolí Dunaje i na hory Bavorského lesa. Chcete-li se svézt z kopce mimo tratě bikeparku, dejte se z výstupu lanovky doprava směrem na Kleinried. V okolí je tedy dost vyžití i pro ty, co ježdění v bikeparku přímo neholdují.


V příjemně zařízeném zázemí přímo u dojezdu tratí bikeparku najdete vše potřebné. Nachází se tu jak servis a půjčovna kol, tak bikový obchod, kde dokoupíte pláště, rukavice nebo pamětní trička. Chcete-li si tu zapůjčit sjezdové kolo, potřebujete průkaz totožnosti a 100 eur na zálohu (ceník půjčovny).


Jedna hospůdka stojí přímo pod pumptrackem, další – Geisskopfhütte – na vrcholu kopce. Ta kromě jídla (klasicky: Currywurst, řízek s bramborem nebo boloňské špagety) nabídne i výhled z venkovní terasy po okolí. Jestli vám stačí posedět u piva, jedno velké vás vyjde na 3 eura.


Co na Geisskopfu kromě bikování?

Rozhledna na vrcholu

Jen pár kroků vás bude od výstupu z lanovky dělit od dřevěné rozhledny. Rozhledna má do výšky 23 metrů, což odpovídá docela rozumnému množství schodů. I tak ale nabídne daleké výhledy, které si můžete ještě prodloužit dalekohledem.


Bobová dráha

Bikerskou aktivitu si na Geisskopfu můžete zpestřit i jízdou na bobové dráze. Při nástupu na sedačkovou lanovku vám za záda zaháknou červené boby, na nichž si cestou dolů užijete 13 zatáček při rychlosti až 40 km/h. Hodinka bobování vyjde dospělého na 11,50 eur a dítě na 9 eur. Zakoupit lze také jednotlivé jízdy.


Lukostřelba

Zde populární zábava! Výbavu pro tento sport získáte v půjčovně u infocentra – 8 eur pro dospělého, 4 eura pro děti. Vstup do 3D parkuru pak vyjde dospělého na 12 eur, děti na 6 eur. Park na lukostřelbu je poměrně rozlehlý a obsahuje 28 zastávek a celkem 5 cílů. V rámci nabitého bikerského víkendu jde o poměrně zajímavou oddechovku.


Blízká koupaliště

Po cestě do Geisskopfu potkáte hned několik možností na letní svlažení. První možností je koupaliště ve Zwieselu, kde jsou jak vnitřní, tak venkovní bazény a užít si můžete i saunový svět. Městy Bodenmais a Lam sice přímo neprojíždíte, ale nachází se v blízkosti a rovněž mají pěkná koupaliště – Lam přitom láká i tobogány.

[* *]


Bikepark Geisskopf v kostce

Vzdálenost z Prahy     213 km (přes Plzeň, Klatovy a Žel. Rudu)
Celodenní jízdné do bikeparku     28,50 eur
Zapůjčení sjezdového kola (1 den)     do 50 eur
Provozní doba bikeparku     9:00 – 17:00
Všechny články s aktuální inspirací z lyžařských a bikových středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Na letní reporty se oblékáme do funkčního oblečení značky MALOJA, výkony na kole si měříme hodinkami GARMIN Fénix 3 a obrazový a video materiál pořizujeme technikou značky GOPRO a SAMSUNG.