„Mám velkou radost, ta sezóna zatím nebyla nic moc,“ ví osmnáctiletá Kettnerová, která od začátku letošního ročníku absolvovala pouze jeden podnik Světového poháru v domácím Předklášteří. Jenže si neodnesla jediný výsledek. Obří slalom nedokončila, ve slalomu přišla diskvalifikace. A stoprocentní nebyla ani v předchozích FIS závodech. „Už jsem byla hodně nervózní. Říkala jsem si, že to přece není možný, začala sezóna a kromě Českého poháru se mi nedaří nic jiného. Naštěstí se to otočilo,“ oddychla si čtyřnásobná juniorská mistryně světa.

Sjezdovka v Ravasclettu jí sedí. „Těšila jsem se, loni se mi tu dařilo, tak jsem doufala, že by mohlo i letos. A vyšlo to,“ usmála se. Podobný profil má přitom i kopec v italském Tambre, které bude začátkem září hostit mistrovství světa. „Tam se taky hrozně moc těším, určitě mi to bude sedět,“ věří Kettnerová.

Před světovým šampionátem ji však čeká ještě jeden vrchol. Na přelomu července a srpna bude závodit na domácím mistrovství světa juniorů ve Štítné nad Vláří. „Byla jsem tam nedávno trénovat a trošku mě to zaskočilo. Dlouhou dobu nepršelo a je to hodně tvrdé. V tréninku jsem se dokonce vysekala, ale snad ještě zaprší,“ posteskla si olešnická lyžařka.

Slalom se vydařil i dalším Češkám. Karolína Rašovská skončila šestá, Dominika Dudíková osmá a Petra Ivánková devátá.

Poprvé v sezóně závodil v Ravasclettu i Jan Němec. Premiéru proměnil ve čtvrté místo

Premiéru v letošním Světovém poháru si užil devětatřicetiletý Jan Němec. Od loňské sezóny se dlouhé měsíce potýkal s následky vážných zranění, která si přivodil těsně před loňským finále a utápěl se v nejistotě, jestli se k lyžování ještě vůbec někdy vrátí. Testovacím startem v Ravasclettu se nejistota definitivně rozplynula. Ve slalomu skončil čtvrtý. „Kdyby to viděl můj operatér, pěkně si to slíznu, on vlastně vůbec neví, že už závodím,“ přiznal se smíchem Němec. Mezi italskými brankami přitom mohl pomýšlet ještě výš. „Byla to jednoduchá trať, hodně rovná a nešlo s tím o moc víc udělat,“ krčil rameny. Zároveň je ale za lehčí závod rád. „Aspoň se teď cítím fajn, nebyl to náročný závod, nic dynamického,“ pochvaloval si.

V sobotu ho v Ravasclettu čeká ještě jeden slalomový start. Další Světové poháry však vynechá. Čekám vyloženě na mistrovství světa, to je moje motivace a cítím, že by to mohlo vyjít,“ upíná se k zářiovému šampionátu v Tambre. „Takže příští svěťáky rozhodně nepojedu, maximálně finále v Kaprunu. Nemám dost sil, potřebuju si odpočinout a dát ty končetiny dohromady.“

První italský závod ovládl Rakušan Stocker. Druhý nejlepší Čech, Martin Štěpánek, skončil šestý.