Natáčení v Praze probíhalo v prosinci 2014 mezi Vánočními svátky. Podmínky tou dobou ale nebyly vůbec příznivé – v Praze nebyl žádný sníh. „I s touto variantou jsme počítali. Díky spolupráci se zimním stadionem Hvězda jsme nahromadili doslova několik tun umělého sněhu. Ten jsme následně rozváželi k jednotlivým natáčecím lokacím po celé Praze. Byla to hromada práce, ale záběry z Prahy jsme ve filmu prostě chtěli,“ vysvětluje produkční Michal Nedbal.

„Pořádný hec to byl i pro nás jezdce. Umělého sněhu jsme neměli nekonečno a mohli jsme si tak naházet jen rozjezd a dopad. Nedojetí překážky na její konec tak znamenalo vždy bolestivý pád,“ přibližuje úskalí natáčení jezdec Pepé Kalenský.

Natáčelo se hlavně v noci. Důvodů k tomu bylo hned několik.


Seperation film v Praze

„Praha a její zákoutí jsou podle mě mnohem fotogeničtější po setmění. Výhodou je i to, že na jinak exponovaných místech se nepohybuje tolik lidí. V neposlední řadě jsme měli možnost si vyhrát i s vizuálem spotu díky zapůjčené profesionální osvětlovací technice,“ popisuje průběh natáčení hlavní kameraman Lucas Herman.

Ve filmu eXcelent Separation se tak můžete těšit na záběry z míst, kde třeba právě vy denně procházíte...Rozhovor s Richardem Jurečkou, jedním z protagonistů filmu eXcelent Separation

Přinášíme vám rozhovor s jedním z jezdců nově vznikajícího českého freeski filmu eXcelent Separation. O začátcích své lyžařské kariéry a zážitcích z natáčení se s námi podělí slovenský jezdec Richard Jurečka, kterému nikdo neřekne jinak, než „Riči“.


Richard Jurečka, Seperation film

Jak si s freeskingem začínal? Kolik let už jezdíš?
Ve 2 letech mě rodiče (oba alpští lyžaři) poprvé postavili na lyže. Hned jsem se do nich zamiloval a šlo to víceméně samo. Lyžoval jsem závodně do mých 17 let, kdy jsem pochopil, že na lyžích se dají dělat i zábavnější věci, než jen jezdit v brankách. Dnes je mi skoro 23 a freeskingu se věnuji už 6 roků.

Jak si se dostal k natáčení se Separation films?
Do této super party jsem se dostal prostřednictvím Jiřího Voláka - člověka, kterého si nesmírně vážím za to, jaký má přínos pro freeski komunitu. Například pořádá super letní závod Kromwars. Na začátku sezony mě Jirka oslovil s tím, jestli bych se chtěl připojit k projektu eXcelent Separation. Neváhal jsem ani vteřinu!

Co pro tebe znamená být jedním z riderů eXcelent Separation?
Pamatuju si, jak jsem seděl doma u počítače, když vyšel první Separation Movie. To byl rok 2011 a přišlo mi to jako jedinečný projekt, kterých není mnoho. Je za námi pár let a já jsem dostal možnost ukázat co ve mně je, tak snad se Vám bude film líbit. Pro mě je to příležitost, z které chci vytěžit maximum.

Co říkáš tomu, že eXcelent Separation bude mít svojí premiéru i na Slovensku?
Nic víc si nemůžu ani přát. Dostat se do českého filmu s premiérou i na Slovensku je pro mě zatím vrchol kariéry a věřím, že eXcelent Separation bude mít velký úspěch.


Richard „Riči“ Jurečka

Viděl si už nějaké záběry, které budou ve filmu? Jestli ano, co na ně říkáš?
Viděl jsem pár krátkých slow-motion záběrů už v průběhu natáčení a skoro mi spadla čelist. Několikrát jsme natáčeli i na kameru Red Epic, kterou filmaři půjčili od Biofilms, takže se bude na co dívat. Mně osobně se práce Separation Films velice líbí a jsem si jistý, že film bude bomba.


Hlavní partner filmu:
eXcelent

Partneři filmu:
Red Bull, Kama, Jägermeister, BIOFILMS


Podívejte se na předchozí filmy Separation:


Separation movie

Ultim8 Separation

Sleduj Separation na:
FB: https://www.facebook.com/separationfilms
Instagram: @separation_films