Závodní číslo by měl v sobotu mezi jinými obléci i Honza Nečas (na snímku), mistr republiky z roku 2006, který k sobotní akci říká: „Na závody v Čechách a na Lipně se už moc těším. Poslední tři roky jsem závodil spíš venku a točil snowboardová videa, takže věřím, se po té dlouhé době potkám s kámoši a start české závodní sezóny si řádně užijeme! “ .

Již v pátek se závodníci sejdou na společném tréninku, který začíná v 10.00 hodin a skončit by měl v 16.00 hodin.

Sobotní závod je součástí série O2 4x4 ČP ve freestyle snowboardingu, jehož celkový vítěz se může těšit na finanční prémii 20.000,- Kč a celoroční bezplatné používání automobilu Škoda Fabia, vítězka obdrží prémii 9.000,- Kč a věcné ceny.
Mezi nejlepší bude v sobotu odpoledne při vyhlašování výsledků rozděleno 45.000,- Kč.

První dva nejlepší v celkovém pořadí poháru postupují do semifinále závodu Quiksilver Snow Jam by Martin Černík 2009, který se uskuteční v březnu 2009. Snowboardisté rozdají těm nejlepším v průběhu celého poháru 4x4 neuvěřitelných 250.000,- Kč.

Neděle je věnována snowboardovým nadějím – mladým jezdcům do 18ti let věku. Mladí závodníci v rámci svého poháru O2 Rookie Cup 2009 mohou ještě bojovat kromě lipenského závodu v dalších 3 závodech, včetně finále. Tři nejúspěšnější z celé série závodů si mezi sebou rozdělí 50.000,- Kč, finance účelově zaměřené k přípravě na další snowboardovou sezónu. 5 nejlepších (3 junioři, 2 juniorky, 1 dítě) navíc odcestuje na Rookie Camp na italský Schnalstal.

Novinkou celé letošní sezóny je změna závodního víkendu. Pátek je vždy věnovaný registracím a tréninkům, sobota pak závodům O2 4x4 a neděle juniorům, kteří závodí v seriálu O2 Rookie Cup. Další potěšitelnou novinkou pro každého závodníka je, že při registraci na závod dostane skipas pro závodní den zcela zdarma.
Sobotní závod začíná v 10.30 hod., v neděli pak 11.30 hodin.

Další informace na www.snowboarding.cz.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O2 Snowboard Tour
Největší snowboardový seriál v České republice odstartoval FIS Lipton Evropským pohárem ve dnech 3.- 4. ledna v Mariánských Lázních. Další téměř tři desítky závodů během tří měsíců připravili letos opět organizátoři ze Svazu lyžařů ČR a Asociace českého snowboardingu.

O2 4x4 Český pohár ve freestyle snowboardingu
Série závodů ukončená velkým dvoudenním finále O2 4x4 Finals. Série zachovává systém čtyř závodních dnů a čtyř warm-up tréninkových dnů. Tyto závody jsou také přihlášeny do World Snowboard Tour  SWATCH TTR.

Lipton Evropský pohár
Série pěti závodů ve třech disciplínách: slalom, snowboardcross a U-rampa. Jezdci získávají body do oficiálního žebříčku FIS.

FIS série
Série soutěží v alpských disciplínách, kde si závodníci mohou vyjet další body v rámci bodování a žebříčku FIS.

O2 Rookie Cup
Série čtyř závodů pro juniory do 18-ti let včetně a dětí. Závěrečný závod ve Špindlerově Mlýně je nejen Superfinále, ale i nominace na East Rookie Fest.


Extra události v rámci O2 Snowboard Tour 2008/2009

East Rookie Fest
V rámci letošní O2 Snowboard Tour se ve Špindlerově Mlýně pojede prestižní závod, který je ohodnocen dvěma hvězdičkami TTR.

Quiksilver Snowjam 2009
Freestyle snowboardový závod pořádaný premiérově ve Skiareálu  Svatý Petr ve  Špindlerově  Mlýně  je       i letos součástí O2 Snowboard Tour. Snow Jam je ohodnocen třemi hvězdičkami TTR, což zaručuje jeho vysokou kvalitu. Pozvánku hlavního organizátora Martina Černíka přijme řada zahraničních hvězd ze snowboardového světa.