Tento superskipas „alpské legendy“ zatím evidentně cílí na týdenní návštěvníky, protože je nabízen jen ve 3 verzích – na 6 dní (340 EUR), na 7 dní (390 EUR) a na 8 dní (440 EUR). Je nabízen pouze jako „dospělácký“ a nemá žádné varianty pro děti, juniory, důchodce nebo rodiny.

Je otázkou, nakolik tento bude pro lyžaře vůbec zajímavý, protože již dnes jsou všechny 3 areály tak rozsáhlé, že na projetí všech jejích zákoutí bez problémů padne celá týdenní dovolená a v případě Tří údolí nestačí ani ta. Navštívit sousední areály tak znamená mj. i cestu autem 45–90 minut v případě ubytování přímo v srdci některého z areálů. A alespoň doposud platilo, že při zakoupení týdenního celoplošného skipasu v některém ze zapojených středisek byla možnost lyžovat na něj po jednom dnu i ve zbylých dvou.

Skipas může dávat smysl při ubytování v údolí po trase Champagny en Vanoise – Moutiers – Bourg St. Maurice, ovšem s nutnou a nudnou podmínkou každodenního dojíždění do zvoleného resortu, což by ovšem v případě dvojkombinací Tři údolí – Paradiski nebo Paradiski – Espace Killy nemuselo být až tak náročné, neboť teoretické minimální vzdálenosti mezi nimi jsou při ubytování na jejích úplných okrajích vcelku akceptovatelné (10–25km), což ovšem už neplatí ve vztahu Tři údolí – Espace Killy.

Otázkou je také cena, neboť ta i s ohledem na již zmíněná omezení zhruba odpovídá prakticky jakékoliv kombinaci denních nebo několikadenních skipasů všech zapojených středisek a nepřináší žádnou finanční výhodu, resp. při kombinaci lokálních, ne celoplošných skipasů, lze tyto pořídit i o něco málo levněji. Tudíž výhoda může být vnímána pouze jako pohodlí a časová úspora, kdy takovým nadšeným lyžařským cestovatelům odpadne nutnost si každý den kupovat a vracet skipas v jiném středisku.

Nebo že by se jednalo o předzvěst nového trendu extrémní lyžařské turistiky po vzoru té tradiční ve stylu „Evropou za 7 dní“ oblíbené především u asijských návštěvníků?

Více informací najdete na stránkách The Alpine Legends!