Dvě kvalifikační jízdy se nejlépe povedly Tomáši Tuzarovi a zcela bez problémů prošel i dvěma finálovými jízdami a stanul na pomyslné bedně na nejvyšší příčce. Obhájce vítězství z minulého závodu na Kramolíně Roman Dlouhý sice postupoval do finále až 5. místa kvalifikace, ale svou druhou finálovou jízdou přesvědčil rozhodčí, že patří mezi českou snowboardovou špičku a obsadil druhé místo. Třetí příčka právem patří Filipu Gutwirthovi, který si ve finále obhájil stejnou pozici z kvalifikace.

Rejdice snb freestyle
Ben Christoval
V ženské kategorii se zopakovala trojice vítězek k předešlého závodu minulého týdne. Lucie Zábranská potvrdila svou úspěšnou formu této sezóny a zopakovala vítězné tažení. O druhou a třetí příčku se rozdělily Pavlína Duffková a Diana Augustinová. Zajímavostí určitě je, že Diana Augustinová, věkem ještě juniorka (ročník narození 1995), se zcela neohroženě staví vedle svých starších kolegyň a někdy až dvanáctiletý rozdíl nemá vliv na její sportovní výkon (poznámka - v minulém závodě Diana obsadila ve stejném složení vítězné trojice 2. místo).

Rejdice snb freestyle
Dodo Dolejší
V závodě byla rovněž registrována kategorie KIDS (děti ve věku 11-13 let). Ti skákali na stejných skocích jako jejich starší kamarádi. Nejlepším z nich se stal Jakub Král, následovaný bratry Porkertovými (Ondřej – 2.místo, Daniel – 3. místo).

Rejdice snb freestyle
Vyhlášení výsledků - muži

Další závody seriálu O2 Český pohár ve freestyle snowboardingu se jedou už příští týden na Neklidu.

Další informace na www.snowboarding.cz.

Výsledky O2 4x4 Český poháru ve freestyle snowboardingu 2009 – O2 Exrta Park Rejdice - 7.2.2009

muži ženy junioři
děti
1. Tomáš Tuzar Lucie Zábranská Dominik Veselka Jakub Král
2. Roman Dlauhý Pavlína Duffková Štěpán Krováček Ondřej Porkert
3. Filip Gutwirth Diana Augustiová Michal Bíša Daniel Porkert

02 Rookie Cup 2009 zná vítěze druhého závodu i průběžného pořadí
Závodní víkend pokračoval v O2 Extra Parku i nedělními boji o body do seriálu O2 Rookie Cup 2009. Na startu se sešlo 33 závodníků, z toho 17 juniorů, 5 juniorek a 11 dětí, kteří stejně jako minulý týden na Kramolíně závodili v disciplíně slope style.
Z bojů nakonec vyšla vítězně dvojice juniorů Augustinová a  Gutwirth, kteří zopakovali stejné umístění z Lipna. Druhý Petr Horák a třetí Darek Bergman také stáli na pomyslné bedně stejně jako na Lipně, tentokrát však v obráceném pořadí.
U juniorek kromě Diany Augustinové opakovala své umístění třetí Katka Chourpvá, která se v průběžném pořadí díky dvěma třetím místům z posledních závodů dostala na druhou příčku za vedoucí Dianu Augustinovou.
Dětská kategorie, kterou reprezentovali pouze muži-kluci, patřila Michalu Bíšovi, který si vítězstvím ve své kategorii pojistil 3. místo průběžného pořadí. 
Nejmladšími závodníky byli v neděli osmiletý Kryštof Choura (kategorie děti, konečné 11. místo) a devítiletá Sára Veselková, startující však v kategorii juniorek (konečné 5. místo).
Další závody seriálu O2 Rookie Cup 2009 se jedou už příští týden na Neklidu.

Výsledky  O2 Rookie Cup 2009 – O2 Exrta Park Rejdice - 8.2.2009

Junioři
Juniorky                                                    
Děti                                         
1. Filip Gutwirth
2. Petr Horák
3. Darek Bergmann
1. Diana Augustinová
2. Dorota Štenclová
3. Katka Chourová
1. Michal Bíša
2. Tomáš Císař
3. Dušan Kříž

Průběžné pořadí  O2 Rookie Cup 2009  k 9.2.2009


1.    Filip Gutwirth
2.-3.    Petr Horák
2.-3.     Darek Bergmann
1. Diana Augustinová
2. Katka Chourová
3. Katka Vojáčková
1. Jakub Král
2. Dušan Kříž
3. Michal Bíša

Rejdice snb freestyle
Honza Nečas
Rejdice snb freestyle
Lucie Zábranská
Rejdice snb freestyle
Pepe Samek
Rejdice snb freestyle
Matěj Novák
Rejdice snb freestyle
Tomáš Tuzar
Rejdice snb freestyle
Doprovodný program