„K rychlému a lehkému pohybu na horách je potřeba lehké, minimalistické lyže, které jsou ovšem dostatečně stabilní a univerzální,“ říká Axel Phelipon, vývojář ze Salomonu. „Lyži S-LAB Minim jsme vyrobili tak, aby splňovala závodní délku 160 cm. Zároveň jsme u ní zkombinovali delší poloměr a vylepšený sidecut se středovou šířkou 68,5 mm, čímž jsme vytvořili lyži, která při sjezdu perfektně drží i na strmých svazích, zároveň je ale i lehká při výstupu.“

Jornet, jeden z nejlepších horských sportovců na světě, se od počátku plně podílel na vývoji lyže S-LAB Minim. „Pracovat se Salomonem a Axelem na vývoji S-LAB Minim byla skvělá zkušenost,“ říká Jornet. „Se Salomonem je možné podílet se na vývoji od úplného začátku a dávat zpětnou vazbu o tom, co u lyže potřebuji, aby mi pomohla dosáhnout mých cílů.“S-LAB Minim váží pouhých 720 gramů. Jádro je ze dřeva Karuba, špičky vyplňuje odlehčený materiál Koroyd, konstrukce CFX Superfiber sestává z karbonu a lněných vláken. Lyže S-LAB Minim tak nabízí mimořádnou stabilitu a výkon v kombinaci s minimální hmotností. Speciálně zpevněná část kolem vázání pak přispívá k lepšímu přenosu energie a usnadňuje hranění, což dovoluje rychlý a neomezený pohyb v horách a dostatečnou odolnost lyže.

Limitovaná série 100 párů bude vyrobena exkluzivně v Salomon Annecy Design Center (ADC) ve Francii.

Zájemci mohou lyže zakoupit na http://minim.salomon.com/.

Každý majitel těchto lyží bude pozván do ADC na exkluzivní akci pořádanou při příležitosti jejich uvedení na trh a bude mít i příležitost nechat si lyže podepsat Jornetem.