SNOW 91 vychází 29. října 2015
148 stran

Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtěte si časopis v elektronické podobě!

Ve SNOW 91 najdete 4 skipasy zdarma + 3 slevové kupóny na servis nebo vypůjčení lyží:
Více na www.skipas-zdarma.cz
Pár tipů z obsahu:


Tomáš Kraus - Přeci neskončím pádem!

Multisportovce a krále českého skicrossu Tomáše Krause čeká pravděpodobně poslední závodní sezóna. Sešli jsme se na golfovém greenu kousek od Děčína a pří- jemné odpoledne vyplnili povídáním o tom, že nejenom pýcha předchází pád, že nejdůležitější je motivace a že si život bez sportu nedokáže představit. Každopádně Tomáš stojí nohama na zemi, takže už tuší, co bude dělat ve svém skicrossovém důchodu.Nové tváře českého národního týmu ve sjezdovém lyžování

Gabriela Capová a Adam KotzmannKlub freestylového lyžování Most - vzor jsme našli v Americe

Vychovávají nové české slopestylové reprezentanty. Pro ty současné vytvořili celoroční tréninkové centrum a přiblížili technicky náročný sport, jako je akrobatické lyžování, veřejnosti, když vybudovali v Čechách ojedinělý freestylový areál s dopadem do molitanu. To vše má na svědomí Klub freestylového lyžování Most, který v roce 2011 se svými kamarády založil bývalý český reprezentant Roman Dalecký. „Byli jsme tady první, takže se snažíme naší disciplíně věnovat komplexně, aby byl český slopestyle vidět i za hranicemi.“

Vem dřeva kus aneb staré doby snowboardu v ČR

V osmdesátých letech dvacátého století vytryskl snowboarding na západ od našich hranic coby nový fenomén mladé subkultury. Jeho vůně zavála do Česka, víc se ale přes železnou oponu nedostalo. Skejťáci, kterým v zimě zapadala sněhem asfaltová parkoviště, to nevzdali: Zkoušeli jezdit po sněhu na čemkoli, co by jim vynahradilo jízdu na skateboardu nebo surfu. V ČSSR třeba na torzech plastových barelů, betonářských překližkách nebo polystyrénových plovácích.

Test v přestrojení: lyže Allmountain

Do třetice všeho dobrého. Třetí test v přestrojení se po loňských obřačkách a předloňských slalomkách zabýval letos allmountainy. Tedy lyžemi, které by měly umět všechno a všude. A tak jako vždy, řádně do hloubky.


Vybrané modely z testovaných lyží si můžete na jeden den zdarma půjčit v lyžařské speciálce Harfasport a před koupí nasbírat vlastní zkušenosti. Více v časopise na straně 73.SNOW test lyží 2015/16

Náš pravidelný redakční test letos zavítal na jihotyrolský Schnalstal a vzal si pod lupu hned tři různorodé kategorie lyží.

Vybrané modely z testovaných lyží si můžete na jeden den zdarma půjčit v lyžařské speciálce Harfasport a před koupí nasbírat vlastní zkušenosti. Více v časopise na straně 73.Škola švihlého sněhuláka

Tento článek bude především volný a velmi hravý, doufám. Trošku bude o tom, jak si nezapomenout hrát se svými dětmi, s dětmi někoho jiného i sami. A jak se při hraní spolehnout na sebe a ne na pouťové vábničky.

Vyvolávání ďábla

Já sám jsem s lyžemi začal asi tou nejobyčejnější cestou – v mládí jsem se na ně postavil a od té doby jezdím. Nejspíš jako většina ostatních pravidelně lyžujících. Napadá mě, co to bylo, co nás u lyžování drželo. Bílé stráně, sníh, kouzlo hor, kamarádství? Kdekdo by asi přikývl. Opravdu ale? Nestály za vším spíš prachobyčejně splašené hormony?

Highway to heaven

Powder Highway v kanadské Britské Kolumbii je jednou z nejproslulejších atrakcí freeridu a backcountry na světě. Podél celé této kultovní trasy vítají na svých panenských svazích lyžařské nadšence z celého světa zvučná jména jako Revelstoke, Whitewater, Kicking Horse nebo Golden. A s každoroční nadílkou i přes 15 metrů je tu sněhu pořád dost pro všechny.
Tentokrát se tam vydáme téměř výhradně v obrazech, nicméně v úctyhodném doprovodu slavného závodníka ve skicrossu a žijící freeride legendy Enaka Gavaggia.

Hoch Tirol - královna skialpových túr den po dni

Na světě je několik takových vícedenních přechodů. Nejznámější z nich je HAUTE ROUTE, která spojuje oblast Mont Blanku s Matterhornem a která dala koneckonců i některým dalším z nich název. Obměňuje se pouze lokalita či místní název. Originální HAUTE ROUTE je velkolepá a jedinečná. HOCH TIROL však se svou starší sestřičkou překvapivě drží krok a stejně jako ona každý rok potrápí nejednu skialpinistickou skupinku, která si často sáhne hodně hluboko na dno svých sil.

Pravdy a mýty - klasické aneroidy a barometrická čidla v outdoorových hodinkách

Umí hodně. Ale něco nedokážou ani pod tlakem!
Ošklivo, proměnlivo, pěkně … Rain, Change, Fair… Stürmisch, Veränderlich, SchönWetter… Jak snadné by to bylo, kdyby kouzelná ručička aneroidu – přístroje pro měření okamžitého barometrického tlaku – ukázala a tak to platilo. Tři jednoduchá slovíčka – a bylo by vystaráno. Ani nemusím psát, že takhle prosté to vážně není. Ale ráda dodávám, že takový správně kalibrovaný barometr či outdoorové hodinky s barometrickým čidlem dokážou leccos. Jak je nastavit, aby vám v horách byly užitečné? A můžeme se spolehnout na tendence počasí, které ukazují?

Gastein - nejbarevnější lyžování ve Ski amadé

Málokde jinde vedle sebe žijí vesnická stavení a velkoměstské secesní hotely, stejně jako moderně zplanýrované sjezdovky a starodávné průseky lesem bez zasněžování. Vše má přitom ve stoletém příběhu lázeňského letoviska svou kapitolu. A tím se vlastně Gastein z obrazu typického rakouského střediska poněkud vymyká…

Seiser Alm - kouzelný zimní klid Dolomit

Nejen nekonečný rozhled a dechberoucí scenérie a slunečné terény dělají ze Seiser Almu ideální destinaci pro aktivní, přitom odpočinkovou dovolenou. Seiser Alm totiž není typickým letoviskem s vysokým turistickým tepem, naopak je příjemně rozjímavým místem. Na své si tak přijdou hlavně milovníci klidnějších zimních aktivit a přírodních krás. Bělostné svahy s pozadím divokých skalních stěn a věží Dolomit se pak postarají o nezapomenutelný zážitek.

Izrael - lyžování v kolébce civilizace

Když jsem se poprvé setkal s Arnonem z Izraele na jedné technologické konferenci, vyprávěl jsem mu o své touze si jednou zalyžovat v jeho zemi. Ani ne za rok jsem již seděl v letadle za ním a jeho rodinou. Dorazili jsme do Kfar Saba, asi 30 kilometrů severně od Tel Avivu. Arnon nás přivítal lehkou večeří, přičemž na velké oslavy nebyl kvůli budíčku ve čtyři hodiny ráno prostor. Sezóna v Izraeli je velmi krátká, k dispozici máte pouze jedno středisko a lyžování je navíc velmi populární. „Chceme-li porazit dav, musíme vyrazit nejpozději v 5 ráno,“ pravil Arnon.

A mnoho dalšího najdete ve SNOW 91!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE!