Tento trend stále sílí, podporován vývojovou stabilitou (lyže se už moc nemění) a možná i kupní sílou či prostě poptávkou ze strany kupujících. A firmy reagují. Potěšující je, že i ty české!

Lusti 50

Začněme horkou novinkou, propracovanou „aristokratickou“ lyží Lusti, která se představila právě v den uzávěrky tohoto vydání na pražském Designbloku. Stihli jsme to!Lyže je postavena na základě osvědčeného modelu PCT, ale materiálově kombinuje ušlechtilé materiály jako karbon, titanal nebo mahagon, který je použit i na bočnice. Funkční i designovou kvalitu završuje vázání VIST V 614 a závodní deskou VIST PRO 16 Li. Každá jedna lyže má vlastní výrobní číslo a ten, kdo si ji zakoupí, ji může dotvořit třeba svými iniciálami nebo jménem, které se vyfrézují do k tomu určené kovové plošky.A proč 50? Lyže vznikla k příležitosti životního jubilea Milana Luštince, majitele firmy – schválně hádejte, kolik mu je. Nápověda: Lyží se vyrobí pouze 50 párů a stát budou rovných 50 tisíc.Sporten Glider 7 – dostupný luxus

Se svou exkluzivní lyží přišel letos na trh i Sporten a i on má na to, aby sklízel pozornost lyžařů. Designu dominuje tmavé dřevo, přesně dýha z amerického ořechu, decentně doplněná mosaznou diagonální intarzií na špičce i patě. Diagonála se „propisuje“ i na skluznici, kde pod vsazeným transparentním segmentem prokukují dřevěné konstrukční prvky uvnitř lyže a mosaz se stará i o další propracované detaily. Glider 7 je odvážný i co do konstrukce, střed o šířce 81 mm ho řadí mezi moderní allmountainy, které si ve větším měřítku cestu na český trh teprve probíjí. Pokud však prostudujete stranu 52 a další, potvrdíte si, že má našlápnuto správným směrem. Sporten zatím nabízí lyže v jedné délce 170 cm, zato za sympatických 24 900 Kč i s vázáním Vist VM412B.