Čtěte také nový on-linový magazín Dolomity
Zatímco Obereggen oslovuje svým rozmanitým lyžařským areálem s 48 km sjezdovek a hotely přímo na sjezdovce náročnější hosty, Karersee se 41 km tratí je jako stvořeno pro klidnější pobyt, tedy třeba rodinnou dovolenou. Tento méně známý a ještě před lety poněkud zašlý areál prochází „druhou“ mízou – každoročně zde přibude něco nového. Po ultramoderní 6sedačce Tschein, vybudované v minulé sezóně, se letos dočkají ti nejmenší nového výukového parku. Tam bude dětem k dispozici pojízdný koberec a pohodlný lanový vlek, první svého druhu v Jižním Tyrolsku. Atrakcí bude i palác krále Laurina, do kterého se děti mohou sklouznout po sněhové stezce ve tvaru šneka.
V Obereggenu se rozšiřuje již tak poměrně rozsáhlý snowpark a zvyšuje se i počet wi-fi hotspotů po celém areálu.Hledejte zajímavé tipy na ubytování v Jižním Tyrolsku
Obereggen a Karersee sice náležejí do jiné oblasti Dolomiti Superski, pokryté lokálním skipasem, ale kromě dražšího celoplošného superskipasu si mohou lyžaři v sezóně 2015/16 poprvé pořídit i skipas Valle Silver, který kromě těchto dvou areálů platí i v?celém údolí Fassa a Fiemme.
Alternativou k lyžařskému nebo sáňkařskému vyžití je návštěva Bolzana, hlavního města Jižního Tyrolska, kde se můžete potulovat po kavárnách, ale i navštívit pět tisíc let starou mumii Ötziho v tamějším archeologickém muzeu.

Specialita Eggentalu

V Karersee můžete být na sjezdovce jako první, a to každou březnovou středu od 7 hodin. Sraz je u kabinkové lanovky ve Welschnofenu, kde se podává káva s pečivem. Následuje hodina a půl lyžování na sjezdovce Re Laurino v doprovodu instruktorů. V 9 hodin pak můžete zasednout ke snídani v horské chatě Laurins Lounge.

www.eggental.com/en/cestina/
Více informací najdete na:


http://suedtirol.info/cs


http://www.facebook.com/jiznityrolsko