Vše začíná večerní přípravou den před túrou na nejvyšší horu Česka. Trasu je třeba naplánovat a dále ověřit, že každý z týmu má kompletní skialpinistickou výbavu. Tu netvoří jen vhodné lyže vybavené stoupacím vázáním, tulení pásy a skialpové boty, ale také lavinový set, lékárna, jídlo a pití, náhradní oblečení, …

Dozvíte se základní informace o lavinovém vybavení a kde najít lavinou předpověď pro Krkonoše a Jeseníky. V zimě 2014/15 spadla v Krkonoších jedna z nejmohutnějších lavin za poslední roky, i o té se v seriálu dozvíte více.

V Krkonoších, na které se v tomto díle podíváte i z ptačí perspektivy, je skialpinismus již několik let na vybraných trasách zcela legální. A může tak být velmi vhodným místem pro první „skialpinistické kroky“. Potřebnou výbavu si lze zapůjčit a zkušenosti můžete nabýt na některém ze skialpinistických kurzů nebo využít služeb horského vůdce.


Skialpinistická túra na Sněžku

Průvodcem 1. dílu seriálu Skialpem to začalo je horský vůdce Vojtěch Dvořák, jehož články můžete číst i v časopise SNOW a který spolu s Karlem Křížem povede i letošní freeridový kemp SNOWfest.


Vysílací časy jednotlivých dílů na ČT Sport:

Den         Čas
14. 11. 2015         12.15 hod.
21. 11. 2015         12.45 hod.
28. 11. 2015         14.30 hod.
05. 12. 2015         11.55 hod


Po odvysílání najdete tento díl na iVysílání České televize.

Více o seriálu se dozvíte v článku Skialpem to začalo a na stránkách www.skialpemtozacalo.cz.Skialpem to začalo – partneři