K tomu výstižná a přehledná metodika bezpečného pohybu v zasněžených horách a lavinová prevence. Po dvaceti intenzivních sezónách na stoupacích pásech v evropských horách vím, co všechno potřebuje skialpinista vědět a nalézt.

Jedním z mých osobních cílů je stát se aktivně činným „dědečkem skialpinistou“, a to hlavně díky rozumnému dodržování pravidel bezpečnosti. Svými příspěvky chci inspirovat ostatní a z některých čtenářů získat spolupracovníky. Prostě nadšení a vášeň pro skitouring, kterou mám v sobě, přenášet na ostatní.


Proč web vznikl?

Mám dostatek vlastních zážitků ze skitouringu, rakouské státní vůdcovské zkoušky, tisíce dokumentárních a stovky docela slušných inspirativních fotek a panoramat, velikou knihovnu průvodců, map a reálných dat z gpsky v počítači, no nepřeklopte to do „chytré“ a snad i hezké webové stránky. Kdybyste věděli, s jakou chutí na tom makám, určitě by vás můj elán strhl k akci, třeba omezíte klasické sjezdovky a začnete na skialpech. Web pro ostatní totiž dělá zážitkový milionář!


Krátká procházka po stránkách skitourguru…

Homepage vás nasměruje přímo do všech šesti sekcí. Před krásou dostala přednost snadná orientace a přehlednost. Vyloženě pro krásu je podstránka inspirace. V průběhu zimy přibydou panoramata, videa a hlavně desítky dalších atraktivních fotek.

Vybavení přehledně

Vyznat se ve skialpinistickém vybavení není pro běžného skituristu úplně jednoduché. Kromě článků s nejdůležitějšími informacemi o používaném hardwaru, můžete využít velký přehled produktů. Podařilo se představit v datech vše, co trh v této sezóně nabízí. Orientaci v této záplavě usnadní filtr, kde si můžete navolit několik kritérií a pak v užším finále porovnat trojici favoritů. Vybírat může v devíti kategoriích výrobků.

Túry a chaty

Nejdůležitější je někam vyrazit a tak se můžete těšit na kompletní datový a informační servis ke každé oblasti (obvykle okolí horské chaty) a samozřejmě konkrétní túře. Ke stažení bude trasa s vyznačenými klíčovými místy ve formátu KML (pro 3D mapu Google Earth) a GPX pro stažení do vašeho GPS navigačního přístroje. K tomu důležité parametry o trase i chatě, lavinové, sněhové a počasové zpravodajství, webkamery a užitečné odkazy – nezbytné pro plánování bezpečné túry.

Jak s informacemi k túrám a o vybavení naložit se dozvíte ve dvou sekcích: Know-how s osmi kapitolami a Laviny s kapitolami čtyřmi. U lavin najdete tři prokliky na stránky všech světových oblastí, ve kterých se pravidelně aktualizuje lavinové zpravodajství.

Chcete spolupracovat?

Jestli ano, napište mi na skitourguru@gmail.com, třeba něco společně vymyslíme. Jestli vám na webu něco chybí nebo byste něco udělali, jinak, nenechte si to pro sebe. Komunikačním kanálem webu je i facebookový profil Skitourguru.com. Když najdete nějakou chybu ve funkci i obsahu, dejte prosím vědět a nezlobte se - řada drobností se ještě dolaďuje. :-)


Highlights webu

  • 95 % produktů (hardware) 38 značek z celého oboru skitouring, skialpinismus
  • Filtrační a porovnávací funkce produktů
  • Kompletní data k přípravě túr, stažení GPS tras, fotoguide každé túry, 2D mapa, možnost zobrazení ve 3D (Google Earth).
  • Inspirace – oku lahodící „best of“ fotky z túr, mnohá panoramata (od 1. 12.)

www.skitourguru.com


Michal Bulička

Tvůrce webu skitourguru.com, nadšený skiturista i skialpinista, vůdce túr OEAV a redaktor magazínu Snow pro skitouring