Na jihu Dolního Rakouska přibližně 80 kilometrů jižně od Vídně se tyčí majestátní vrcholy východní části Alp. Horské štíty Rax a Schneeberg, které pokrývá sníh až do jara, dosahují nadmořské výšky více než 2 000 metrů. Tato oblast se nazývá Vídeňské Alpy. Najdete zde skvělá střediska zimního sportu s mimořádnými horskými lanovkami.

Rodinná lyžiarska aréna St. Corona am Wechsel

Vrchol pro začátečníky i pokročilé. Středisko St. Corona je od Vídně vzdáleno necelých 80 minut jízdy autem. Svými veselými lyžařskými a snowboardovými školami, koncepcí Ski-Light a příjemnými soukromými kurzy nadchne nejmladší lyžaře. Díky 350 metrů dlouhé pomě i pásovým vlekem o délce 90 a 9 metrů je lyžování poměrně snadné skutečně pro každého. Kromě toho tu najdete i speciální dětský vlek, dětský zábavní park, sáňkařskou a bobovou dráhu a zimní hřiště.

Náš tip: Zábava na svahu ve dne v noci

O skutečnou sněhovou zábavu se postará i zimní park s můstky a U-rampou a zvláštní zónou Fun, Speed & Racing. I na zimním hřišti s kopcem na hry ve sněhu si užijete spoustu zábavy. Největší dobrodružství ale zažijete především v pátek a v sobotu, protože tehdy jsou sjezdovky otevřené díky umělému osvětlení až do 20:00 hod.

Ubytování: V blízkosti tohoto střediska najdete penzion Ofnerhof rodiny Gruberových. Rodinný provoz je zaměřen především na rodiny s dětmi. Majitelé penzionu kladou mimořádný důraz na útulnost a kvalitu.

Stredisko Schischaukel Mönichkirchen-Mariensee

Mönichkirchen s dobrými sněhovými podmínkami je klasikou mezi lyžařskými středisky, sjezdovkami o celkové délce 13,5 km a překrásnými výhledy. Zábavní park se skokanskými můstky, ostrými zatáčkami a svahem Crazy-Hill je pozvánkou k prožití dobrodružství a ratanové plážové koše u chat nabízejí odpočinek. Těšit se můžete na 3 čtyřmístné sedačkové lanovky, one vlek, můstek pro snowboardisty, dva cvičné vleky pro děti a dětský lyžařský areál.

Náš tip na sjezdovku: Sjezd „Lella“

Na oblíbené trase malé kravičky jménem „Lella“, která je maskotem střediska Schischaukel Mönichkirchen-Mariensee, si mohou malí i velcí lyžaři užívat sjezd tunelem ve tvaru konvice na mléko.

Ubytování: Alpský penzión Enzian je základním táborem pro dobrodružství. V rekordním čase desíti vteřin se malí lyžaři dostanou z postele hned na sjezdovku, kde na ně čekají různá dobrodružství. Od stavby můstků a túry na sněžnicích, až po lyžování.

Lyžiarske stredisko Salamander Puchberg am Schneeberg

Až večer děti padnou únavou do postele a nechají si zdát o svých dobrodružstvích, vychutnají si rodiče volný večer na chatě v příjemné atmosféře. Lyžařské středisko Salamander Losenheim nepatří se svými 7 kilometry sjezdovek k těm největším střediskům, zato však určitě k těm nejpřátelštějším. Díky krásnému areálu pro děti a pohádkovým postavičkám je oblíbeným cílem pro rodiny s dětmi. Moderní čtyřmístná sedačková lanovka vyveze milovníky zimních sportů do nadmořské výšky 1 210 metrů k nádherným sjezdovkám, vybaveným nejmodernějším zasněžovacím zařízením. Tato lyžařská oblast je známa vynikajícími službami.

Novinka:

Dětský lyžařský areál Salamander. Děti se mohou těšit na 15 m dlouhý zázračný koberec, 150 m dlouhý cvičný vlek, slalomovou trať s pohádkovými postavičkami, dopravními značkami a na chvíle plné smíchu a zábavy!

Ubytování: Hned vedle dětského lyžařského světa a dolní stanice sedačkové lanovky najdete hotel Forellenhof. 3hvězdičkový rodinný hotel nabízí rodinné pokoje s kompletním komfortem. Velkorysá wellness zóna nabízí relax po zimních zážitcích.


Zima v Dolním Rakousku je krásná

www.dolni-rakousko.info