Tuhle drogu zakusil i Eric Henderson, profesionální lyžařský guide. Už když v roce 2003 poprvé přijel do města Valdez, do Mekky lyžování, snil o zdolání valdezských vrcholů. Lyžování bylo jeho celoživotní vášní. Postupně se stal šéfem lyžařských průvodců. A pak přišel 17. duben 2009 – den, který Ericu Hendersonovi změnil život.

Myslel si, že to bude nejlepší sjezd jeho života, ale nakonec se málem stal jeho posledním. Při dramatickém pádu si zlomil krční obratel. „Vzpomínám si, jak jsem padal a padal, rukama jsem si držel hlavu,“ vybavuje si Eric osudové chvilky a pak až probuzení v nemocnici, kde leží na kapačkách.

Jeho život se od té doby otočil naruby. Změnil zaměstnání – adrenalin vyměnil za bezpečnější práci ve firmě a začal se věnovat zejména svým nejbližším. Říká, že by nic nevyměnil za svou rodinu a své děti, ale přece jen mu něco z jeho starého životního stylu po určité době začalo chybět. Postupně se k lyžování vrátil a po pěti letech od zlověstného pádu na Meteoritu se rozhodl vrátit na místo činu.

S partou dalších lyžařů se vrací zpátky na osudnou horu. Eric se sice mezitím uzdravil fyzicky, ale aby se s těžkým zraněním vyrovnal i psychicky, potřebuje dobýt Meteorite na lyžích a sjet ho. „Když se dostanete na vrchol vlastními silami, je to pocit, který lze jen těžko popsat. A žádným jiným způsobem ho nemůžete prožít,“ říká Eric.

Návrat Erica Hendersona na strmé kopce, a zejména pak na místo, na kterém mu osud zastavil profesní kariéru, dokumentuje film From the road filmaře a režiséra Marka Fishera, který je k vidění na letošním Snow film festu.

Partnerem festivalu jsou HUDYsport a.s., CK Kudrna a Heli skiing

www.SnowFilm.cz

Užijte si sníh, led , adrenalin!
Sníh, led a adrenalin: Snow film fest je za dveřmi

Od 19. října do 3. prosince se ve více než 200 českých a slovenských městech budou promítat filmy o extrémním lyžování, skialpinismu, zimních expedicích a dalších extrémních radovánkách.

Letos se mohou diváci těšit na celovečerní pásmo těch nejúspěšnějších filmů, které byly oceněny na prestižních světových festivalech, ale i zajímavé expediční filmy z české kotliny.

Co udělají dva dobrodruzi z Čech, když je smete lavina? Jak donutit promrzlé tělo spolupracovat během ultramaratónu v –48°C? Kolik prvovýstupů se podaří uskutečnit Mikeovi Libeckimu v nezkrotné Antarktidě? To vše se dozvíte od října do prosince ve vašem kině!