Ačkoli jsme ráno zírali na zelené kopce, sjezdovky byly překvapivě velmi dobře zasněžené a upravené. O freeridu jsme si sice mohli nechat jen zdát, ale pořád lepší něco než nic.


Díky tomu, že se středisko rozkládá kolem dokola městečka Obertauern po obou stranách údolí, jsou sněhové podmínky vždy alespoň na jedné straně poměrně slušné. Ráno jsme zvolili sluneční svahy a užívali si až do oběda parádní počasí. Slunečné stráně kvůli nedostatku sněhu s vysokými teplotami odpovídaly letnímu ledovci v jedenáct dopoledne.Pokud chcete jít na oběd, máte na výběr z velkého množství restaurací v podstatě u každé sjezdovky ve středisku, z nichž většina disponuje terasou s úžasným výhledem. Jestliže jsou v Obertauernu lyžařské i doprovodné služby včetně velké půjčovny lyžařského vybavení v místním Intersportu u hlavního parkovitě na vynikající úrovní, o službách gastronomických platí to samé. Měli jsme možnost vyzkoušet tři restaurace a ve všech se dalo najíst slušně a za rozumné ceny.Odpoledne již kvalita sněhu na jižních svazích vystavených silnému slunečnímu svitu rapidně klesala, a tak jsme po obědě zkusili i protější stinný svah. I přes teploty s bídou kolem nuly byly odpoledne sjezdovky na severních svazích pevné.

Náladu nám kazilo jen množství lidí na dojezdu k lanovce, které jsme tu ještě nezažili. Zřejmě je to dáno tím, že skoro žádné jiné lyžařské středisko v okolí nemá sníh a navíc jsou vánoční prázdniny.A tak jsme se po jedné jízdě vrátili zpět na jižní svahy, které se mezitím celkem vylidnily. Užili jsme si ještě pár slušných jízd. Kolem třetí ale už začaly být sjezdovky plné boulí, a tak jsme zamířili zpět k parkovišti. Díky skvělému propojení všech sjezdovek se snadno dostanete k autu prakticky odkudkoliv.Sníh je momentálně jen málokde a Obertauern mezi taková místa patří. Zajezdit se tedy dalo slušně, byť na umělém sněhu. Měl-li bych porovnat s loňským výletem do Andorry, tak Obertauern je rozhodně blíž. :D Vlekaři víc v pohodě a ceny lépe odpovídajícím našim možnostem. Kdo nechce do Špindlu, když většina ostatních středisek u nás nemá sníh, tak sem se ještě vejde.