Annaberg se letos poprvé stane partnerem České televize v projektu S ČT Sport na vrchol. Jedná se o prestižní závody v paralelním slalomu, které se jedou v několika lyžařských střediscích po celé České republice. Jeden z nich startuje od 11. do 13. března v jesenickém Annabergu. Zúčastnit se může každý, jede se v kategoriích ženy, muži a děti. Součástí programu je možnost testování lyží Salomon a Atomic. Jedinou podmínkou pro účast na závodě je, že účastník nesmí být zaregistrovaný ve Svazu lyžařů ČR. Třicet nejlepších z celého seriálu se pak vydá na soustředění s českou reprezentací. Další novinka na Annabergu je určená pro nejmenší lyžaře a lze ji vidět už od parkoviště. Dětský park pro začátečníky prošel velkou rekonstrukcí: rozšířil se a přestěhoval na místo, kde svítí sluníčko i odpoledne a svah má příjemný sklon.

Ke čtyřicetimetrovému lyžařskému koberci přibyla minipoma, kterou se snadno naučí vyjíždět i tříletí lyžaři. V dětském parku nechybějí veselé postavičky, mezi kterými mohou děti jezdit slalom, tunely na podjíždění, zábavný kolotoč, kde malí lyžaři dovádějí na bobech či měkkých polštářích. Také parkoviště má zvětšenou kapacitu.

Dospělí se v nadcházející sezoně mohou těšit na bufet na samotném vrcholu Annenského vrchu. S grogem či bombardinem se budou moci kochat výhledem na sopky v okolí přehrady Slezská Harta, za dobré viditelnosti je odtud možné dohlédnout až do Beskyd.

Annaberg má tři téměř kilometrové sjezdovky, které obsluhuje moderní dvoukotvový vlek. Jeho provoz letos nově posílí i další 300metrový vlek.

Zdejší tratě mají příjemný carvingový sklon a jsou vhodné pro sportovního nadšence i věčného začátečníka. Náročnější lyžař uvítá slalom s časomírou, ale i večerní lyžování několikrát do týdne na téměř prázdné sjezdovce.

V horní části jedné ze sjezdovek vyroste v průběhu sezony snowpark konkurující krkonošským areálům. Stojí tu třináct překážek - jednodušší boxy i dvanáctimetrový rail pro zkušené. Snowpark je bezpečně oddělený od ostatních sjezdovek. Fronty se zde ovšem nestojí ani ve dne.

Na parkovišti, které je hned u vleků, stojí vkusná roubenka se sociálním zařízením a krbovými kamny sloužící jako ohřívárna. Uvnitř najdete občerstvení s čajem, palačinkami, polévkou, nikomu zde ovšem nevadí, pokud si z batůžku vytáhnete termosku a svačinu.

V horním patře mohou děti utéct do dětského koutku s hračkami. Děti zde totiž hrají prim. Venku stojí obří trampolína, což je pro děti příjemné zpestření mezi lyžováním. Do 8 let zde lyžují za 100 korun. Malým lyžařům zpomalují vlek, lyžařské výcviky jsou vítány. U nástupu na vlek se každý může natáhnout pro kapesníček a vlekaři jsou vždy usměvaví. Nechybí půjčovna lyží, servis a lyžařská škola.

Jesenický Annaberg je místo, kde to žije. Skoro každý týden tady mají nějaký program. Pravidelně se zde konají rodinné akce - závody rodinných týmů Family Cup (2. ledna), dětský sjezd o čokoládový dort (30. ledna) či karneval (19. března). Dospělí se mohou přijít pobavit na retro závody ve stylu osmdesátých let (16. ledna), zúčastnit se valentýnského klání ve slalomu (14. února), místní specialitou jsou pak vepřové hody a novinkou music festival (6. a 7. března). Na Annabergu je vždy veselo.

Annaberg a jeho okolí jsou rájem pro běžkaře. Z horní stanice Andělské Hory se dá dojet například do Vrbna pod Pradědem, kde se lze občerstvit v horské chatě pod sjezdovkou a vyrazit zase zpět. Tam a zpět je to dvanáct kilometrů.

www.annaberg.cz