Není to kopec, který by náročnějšího lyžaře uhranul k vícedennímu pobytu, ovšem v kombinaci s nedalekým Rosskopfem či Ratschingsem nebo jako lyžování po cestě do Dolomit (či z nich) se už jeví atraktivněji. Z dálnice totiž stačí odbočit na pohodlnou silničku údolím a za čtvrt hodiny jste na místě.

Dolů na šest způsobů

Ladurns příjemně překvapí plnohodnotnými sjezdovkami všech obtížností, ale hlavně výborným poměrem jejich plochy vůči kapacitě dvou páteřních a zároveň jediných lanovek, jimiž jsou pohodlné 4sedačky s bublinou.

Terén tvoří hlavně přehledný horský kotel, z něhož dvě červené tratě vytékají až dolů do údolí. Hlavní, horní patro lyžařského areálu s prostornou kotlinou vrcholí strmým hřebínkem Wastenegg, na nějž stoupá krytá 4sedačka – od její horní stanice se přímo spouštějí dvě černé a okolo pak ještě dvě červené a modré sjezdovky. Jedinou lanovku tak obtéká zhruba šest širokých sjezdovek všech obtížností, přičemž hlavní modrá trať je sto metrů širokou dálnicí, vystélající celé dno kotliny. Do údolí stéká lesem a po mýtinách červená sjezdovka se dvěma přípojkami, a to široce a přímo po spádnici, jen s krátkými traverzovitými úseky. Na poměry malého rodinného střediska až neuvěřitelně velkoryse široká je červená „závodní“ trať Peter Staudacher, která se odděluje z vrcholového hřebínku a nakonec se vlévá do údolního sjezdu. Na úpatí svahu v údolí se nachází cvičný svah lyžařské školy (Kinderland).

Jednotlivé sjezdovky z vrcholového hřebínku směřují do více světových stran, a jsou tak během dne sluncem zalévané postupně, což zvláště na jaře umožňuje lyžovat stále na přiměřeně kvalitním sněhu.

V hlavní kotlině se nacházejí tři domácké horské chaty s terasami, jedna z nich má dokonce klouzačku pro děti. Na parkovišti stojí bar v podobě pirátské lodi. Příjezdová cesta vede z dálničního sjezdu na Brennerpassu nebo ve Sterzingu jen velmi mírně stoupajícím postranním údolím Pflerschtal. Parkoviště přímo u lanovky je zdarma.

Plusy střediska

- jedna horská kotlina s pestrými tratěmi všech obtížností
- dlouhý červený sjezd do údolí s 900m převýšením
- rychlé a pohodlné sedačky
- dlouhá jarní sezóna
- dobrá dostupnost z brennerské dálnice

Minusy střediska

- malý areál, ideální na den
- dětský park jen pro lyžařskou školu

Více o středisku na www.rosskopf-ladurns.it.
Další tajné tipy Alp najdete v archivu!