“Letošní ročník bude co do programu jednoznačně nejnabitější ze všech, co jsme doposud připravovali,” říká hlavní organizátor akce Martin Večerka. “Snažili jsme se zaměřit na rozšíření programu tak, aby Just Ride! byl ještě zajímavější pro všechny typy návštěvníků hor. Na své si tak přijdou jak mladí snowboarďáci, tak rodiče s dětmi. Pro ty nejmenší je například připravena výuka začátků zdarma nebo závod o velké množství věcných cen,” dodává Večerka.


Hlavním bodem programu akce i nadále zůstává test centrum předních snowboardových značek, díky kterému si každý může zdarma zapůjčit a na svahu vyzkoušet nejnovější snowboardové vybavení. Nedílnou součástí je také bezplatná výuka snowboardingu, během které jsou k dispozici cenné rady profesionálních trenérů. Zájemci se tak mohou zlepšit ať už v samotných základech jízdy, tak i ve freestylovém ježdění ve snowparku. Centrem celé akce bude stanové městečko postavené vždy na nejfrekventova­nějším místě v daném zimním středisku.


Video z loňského ročníku:

FREERIDE.CZ JUST RIDE 2015 - FINAL MOVIE from Freeride.cz on Vimeo.


Půjčovat se ale nebudou zdaleka jen snowboardy. Vyzkoušet si “na vlastní kůži” bude možné i nejnovější malé akční kamerky nebo fotoaparáty a speciální novinkou je také půjčovna dronů - malých vrtulníků se zabudovanou kamerou. Vyškolený personál zájemci natočí z ptačí perspektivy jeho jízdu po sjezdovce nebo v parku a záběry mu po akci zašle na e-mail. U velkoformátové fotostěny se bude moci každý se svými kamarády nebo rodinou nechat vyfotit od profesionálního fotografa a fotku dostane vytištěnou rovnou na místě.


V každém středisku bude připraven špičkově upravený snowpark a jedna či dvě freestylové překážky budou postaveny i ve stanovém městečku. Na těchto překážkách proběhne během dne jak závod pro děti do 15 let, tak na konci dne i pro ty starší bez omezení věku. Organizátoři si společně s partnery akce připravili řadu hodnotných cen, vítěz závodu například vyhraje vždy mobilní telefon a autor nejlepšího triku freestylový snowboard.

Výše uvedené ale zdaleka není vše co během dne Just Ride! nabízí. Je toho mnohem více, a proto doporučujeme sledovat stránku www.just-ride.cz. Po skončení denní části akce nekončí, protože jako na každé správné snowboardové akci následuje velká afterparty, na které vždy vystoupí přední čeští DJs a skončí až v ranních hodinách.


“Chceme, aby se lidé na Just Ridu především bavili, ničím se nestresovali, zažili super den na kopci a večer na afterparty. Není důležité na jaké úrovni jezdíte, jestli dáváte triky v parku, jen tak si zatáčíte na sjezdovkách nebo se prostě teprve učíte jak na to. Jediné podstatné je to, co nás všechny baví a spojuje - samotný snowboarding ve všech svých formách. A právě proto se snažíme dosáhnout toho, aby Just Ride! byl vždy událostí, kde se potkávají lidé s tímhle společným zájmem,” dodává Martin Večerka.

Celá Just Ride! tour odstartuje v sobotu 23. ledna ve Skicentru Deštné v Orlických horách, stanové městečko vyroste v areálu Marta II. u dojezdu sjezdovek naproti hlavnímu parkovišti. Série pak bude další víkendy pokračovat ve Špindlerově Mlýně, na Dolní Moravě, na Neklidu u Božího Daru, na Karolince v Beskydech a celá bude ukončena začátkem března na šumavském Špičáku.Termíny a místa konání:

(1) sobota 23. ledna 2016 - Deštné v Orlických horách
(2) sobota 30. ledna 2016 - Špindlerův Mlýn - Svatý Petr
(3) sobota 6. února 2016 - Dolní Morava
(4) sobota 13. února 2016 - Boží Dar - Neklid
(5) sobota 27. února 2016 - Karolinka
(6) sobota 6. března 2016 - Špičák na Šumavě


www.just-ride.cz

www.facebook.com/…ide.justride


Hlavní partneři:
Budweiser Budvar, Samosebou.cz, Sony Action Cam, Jack Daniel’s

Partneři:
Red Bull, Fujifilm, Nev-dama, Accent, Freestyle Kolbenka

Mediální partneři:
Prima Cool, Óčko, Radio Černá hora