Špindlerovské LEDÁRIUM

Rádi byste si dovolenou ve Špindlu zpestřili nevšedním a zároveň kulturním zážitkem? Hledáte tip, jak si během lyžovačky odpočinout a něco zajímavého vidět? Navštivte zbrusu nové Špindlerovské LEDÁRIUM u horní stanice lanovky na Pláních. Těšit se můžete na výstavu ledových soch nebo komorní koncerty vážné hudby. „Vybudováním ledária jsme chtěli ještě více rozšířit spektrum aktivit a vyžití ve Špindlerově Mlýně a nabídnout návštěvníkům kromě lyžování i kulturní zážitek. V ledovém klimatizovaném chrámu vydrží sochy v nezměněném stavu po celou zimní sezónu," uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek s tím, že tématem výstavy v roce 2016 je jedno z nejvýznamnějších výročí českých i evropských dějin - 700 let od narození Karla IV.

Až do konce března si tak můžete prohlédnout ojedinělé ledové výjevy doby spojené právě s kulturním odkazem nejvýznamnější postavy české historie Karla IV., jenž ovlivnil nejen osudy zemí Koruny české, ale i celé Evropy. Špindlerovské ledárium je navíc pro všechny snadno dostupné. Stačí vyjet ze Svatého Petra novou vyhřívanou šestisedačkovou lanovkou na Pláně, atrakce stojí hned u horní stanice. Kulturní zážitek můžete spojit třeba s procházkou, užít si nádherné výhledy na hřebeny Krkonoš a dopřát si oběd, kávu nebo něco ostřejšího ve zdejší panoramatické restauraci Na Pláni. Ledárium je možné navštívit i navečer, kdy zde skiareál několikrát v sezóně pořádá komorní koncerty vážné hudby nebo jiné akce. Vstupné do ledária je pro všechny zdarma. Pro pěší navíc připravil skiareál zvýhodněné jízdné lanovkou.

Zalyžujte si na prázdné sjezdovce ještě před spuštěním lanovek

Milujete jízdu na ranní čerstvě urolbované sjezdovce? Ve Špindlerově Mlýně už dnes nemusíte bojovat o "první lano", stačí se přihlásit na Fresh Track. Oblíbená ranní lyžovačka nabízí nezapomenutelný zážitek z lyžování na prázdné sjezdovce ještě před oficiálním spuštěním lanovek. Kromě perfektně upravených tratí, možnosti bezplatného testování lyží a vývozu šestimístnou vyhřívanou lanovkou je v ceně zahrnuta i bohatá horská snídaně v panoramatické restauraci přímo na svahu. Její součástí je welcome drink, bohaté švédské stoly i něco ostřejšího na zahřátí. Vstupenky na Fresh Track je nutné zakoupit minimálně den předem na všech infocentrech Skiareálu Špindlerův Mlýn. Fantastické ranní lyžování je možné absolvovat ve Svatém Petru i Medvědíně, a to každý pátek, sobotu či neděli od 7:30 do 9:30 hodin.

www.skiareal.cz