srovnání tvaru s běžným snowboardem Palmer stejné délky

Srovnání tvaru s běžným
snowboardem Palmer stejné délky

Atypické speciály jsou v trendu

Faktem je, že v trendech snowboardů pozorujeme nárůst atypických prašanových speciálů u všech značek, a to i těch, na nichž se jezdí bez vázání. Pro letošní i příští rok Spring Break přichází s několika speciálními prašanovými designy a při jejich výrobě použil vyspělou technologii prken značky Capita.

Pro test jsem si vybral Spring Break Tree Hunter 161, což je sice čistokrevný prašanový design, ale… nechte se překvapit! Tenhle šejp charakterizuje výrazný zužující se tvar, kdy široká „lopatoidní“ špička pomáhá držet nos prkna nad sněhem a užší patka se zaobleným vlaštovčím zakončením se noří do sněhu a pomáhá držet stopu. Prkno je širší než obvykle, středová šířka 27,2 cm odpovídá spíše wide šířce u standardních snowboardů. Inserty jsou posunuty vzad, a prkno má speciální prašanové, v surfařské terminologii bychom řekli „výtlačnější“ jádro.

Dojmy z jízdy

Šířka prkna je znát (bota EUR 44) a pro jezdce zvyklého na šířku prkna o cca 2 cm méně je to něco zcela nového. Hlavně při běžném ježdění po sjezdovce jsem měl pocit, že jízda je namáhavější, z hrany na hranu je to „delší cesta“. Zpočátku mě nezvyklá šířka občas zaskočila i v takové dojezdové nebo popocházecí situaci.

Jinak v prašanu Tree Hunter 161 vyniká, krásně plave a vztlak si udrží i v malé rychlosti, takže v lese málem stíháte objímat stromy. Prkno má průhyb flat do rockeru vpředu i vzadu (výrobce jej příhodně nazývá „surf rock“). Rádius 6,6 m je docela malý, takže prkno je hbité jak na sjezdovce, tak v prašanu. V prašanu jej zvládne i mírně pokročilý, naopak pokročilému umožní na sjezdovce hodně položené carvingové oblouky.

Prkno je primárně určené do prašanu, v němž vyniká, ale celkově jde o velmi hravý „šejp“, který kupodivu disponuje i dostatečným popem při ollie, a s nímž vás na kopci nikdo nepřehlédne.


Ležaté selfie


Technické údaje:

  • Délka: 161 cm
  • Šířka střed: 27,2 cm
  • Šířka špička: 33,7 cm
  • Šířka patka: 29,5 cm
  • Rádius: 6,6 m
  • Tvrdost: 6,5 (ze škály 10)

Technologie: jádro Surflite (balza/buk/topol), laminát Dynaweave (kombinace biax a triax tkaniny), Forged Carbon Diamond Packs (karbonové výztuhy v oblasti vázání), sintrovaná skluznice

MOC: 18 150 Kč


Testovací jezdec:
Bota: EUR 44
Rozestup vázání: 52 cm
Úhly: +21/+6Detail široké lopatoidní špičky, která zaručuje, že v prašanu zažijete nádherný den