1) Cyklobatoh má rezervoár na vodu

Do většiny cyklistických batohů se dá vložit rezervoár s vodou, ze kterého je vedena skrz batoh ven hadička – v batohu má svoji vlastní kapsu, aby se vak nepoškodil. Nemusíte tedy lovit rukou v rámu kola cyklolahev, ale hadičku máte pohodlně kousek pod bradou. Vaky na vodu se dělají až dvoulitrové, kdežto takhle velkou cyklolahev jen tak neseženete. Některé batohy mají dokonce kapsu, ve které je rezervoár uložen tak, že i v horkých letních dnech si po docela dlouhou dobu uchováte v batohu studenou vodu.

2) Je přizpůsobený tělu

Cyklistický batoh vám nebude plandat na zádech zprava doleva, ale má speciálně uzpůsobené popruhy jak přes ramena, tak přes boky, břicho a hrudník. Popruhy přes ramena jsou navíc odvětraná a také na zádech je důmyslné odvětrání – kanálky mezi polstrováním proudí vzduch, takže se sice zapotíte, ale určitě méně, než s klasickým batohem. Zadní část batohu je tvarovatelná, takže se přizpůsobí jak vašim zádům, tak celkové váze, kterou v batohu vezete.

3) Obsahuje speciální kapsičky na nářadí – pořadač

„Interiér“ batůžku je jako přenosná dílnička. Najdete tu několik větších i menších kapes, takže imbusy, montpáky, duši a další cyklistické „serepetičky“ můžete mít přehledně uložené. Na vrchu batohu je také polstrovaná kapsička na brýle, aby se sklo brýlí nepoškodilo, a nechybí ani boční kapsička na telefon.

4) Připraveni na bouřku

Do batohu si můžete dát teplejší oblečení, až se budete večer vracet z projížďky a rozhodně se vám v něm neztratí ani cyklistická pláštěnka. Nebo jen plavky? ;-)

5) Chrání páteř

Pády nejsou na kole neobvyklou událostí. Řada značek dnes vyrábí batohy s integrovaným chráničem páteře. Páteřák se dá z batohu samozřejmě i vyndat, pokud byste třeba chtěli batoh prát.

6) Batůžky mohou být i slušivým doplňkem

Výrobci batůžků samozřejmě myslí i na dámy a něžné pohlaví tak může vybírat z oblíbených barev, jako jsou fialová nebo růžová. Samozřejmě jsou dámské batohy přizpůsobené i anatomicky, takže jsou o něco kratší pro menší postavy a mají i trochu jinak tvarované popruhy, aby lépe seděly přes prsa.

Více poradit si můžete nechat od ochotných kluků z pražského obchodu Finebike!Partneři SNOW tour: