Šestidílný seriál je určen především těm, kteří by se rádi na kole vydali do terénu, ale naposledy si výbavu pořizovali již před drahnými lety. Jednoduché rady pro výběr helmy, pedálů, bot i kola včetně dnešních trendů vždy doplňují i tří- až čtyřminutová videa.


Jak vybrat cyklistickou helmu?

Helmu na kole užijete při vyjížďce do lesa i při cestě pro rohlíky. Jak vybrat tu správnou?





Kolo hoďte na nosič!

Výlet na kole – bohužel – většinou obnáší i přepravu kol, která v autě zabírají poměrně dost prostoru. Tuto nepříjemnost si ale přeci jen můžete dosti usnadnit dobře vybraným nosičem.





Jaký vzít na kolo batoh?

Batoh není nic pro ty, kteří na kole honí každý gram. Naopak ti, kdo jezdí na pohodu a třeba i větší dálky, budou příznivci batůžků – nejen, že si je kam dát náhradní duši s pumpičkou, ale batoh představuje i rezervoár na vodu a díky integrovanému páteřáku také ochranu páteře. A v neposlední řadě je to prima místo na svačinu!





Jak vybrat správný pedál?

Váháte, jestli si na kolo pořídit klasický pedál, nebo nášlapný? Můžete mít klidně i něco mezi tím. Vhodný výběr každopádně jízdu na kole zefektivní a pomůže i v technice.





Boty na kolo jsou stejně důležité jako přezkáče do lyží

I v cyklistice platí, že boty jsou mnohem důležitější, než by se na první pohled zdálo.





Jak vybrat horské kolo?

Možná kolem sebe slyšíte: „Kup si devětadvácu, to je jasný!“ nebo „Karbon si nekupuj, ten praská!“. Jak se v dnešní nabídce kol vyznat, radí ve čtyřminutovém videu známý cyklista Tomáš Vokrouhlík.





Jak vybrat kameru na kolo

Znáte to určitě také. Jedete na kole, něco se vám povede a vy litujete jednak toho, že to nikdo neviděl a že nemáte žádnou památku. Podívejte se na několik druhů akčních kamer, které můžete mít jak na sobě, tak přidělané na vašem kole. S trochou šikovnosti si pak můžete sestříhat svoje vlastní akční video.





Vychytávky na kolo

Jestliže jste výletník fajnšmekr, milující i na kole pohodlí a dobré jídlo, mohl by vás zajímat přenosný nafukovací pytel Lamzac od Fatboy a solární gril GoSun Stove.





Údržba kola

Ruku na srdce – kdo kontroluje své kolo před vyjížďkou? Zdálo by se, že pokud drží pohromadě, bude zřejmě všechno v pořádku, ale...





Partneři SNOW tour: