BikeTour - Kyčerka videoreport - 2016 TN.cz from SNOW.cz on Vimeo.Na Kyčerce najdete čtyři tratě, které jsou všelijak propojené, takže je můžete libovolně kombinovat. Nejjednodušším singltrekem je nejnovější trať, takže ji ve všech mapkách ještě nenajdete. Od výstupu z vleku, který vás vyveze na kopec, se dáte doleva a nahoru, dokud nenarazíte na dřevěný kolík s cedulkou Bike trails Valašsko. Odtud už si můžete užít vyhlazený singltrek, který se vine lesem a nejsou na něm žádné technické záludnosti. Prakticky na něm nepotkáte ani kámen ani kořen a můžete ho jet klidně na pevném kole nebo s dětmi.
Podobně jednoduchou tratí, jen o něco delší, je modrý University trail, který startuje na vrcholu kopce v ozubeném kole. I ten je vyhlazenou pěšinkou, křižující louku. Nejsou tu žádné prudké ani technické pasáže. Až na konci můžete narazit na lesní schody, ty se dají ale v pohodě oklikou po pěšince objet. Pak se napojíte na širokou dřevěnou lávku, po jejímž konci následuje malá houpačka. I tu, jak ve videu můžete vidět, malé děti zvládají. ;-)
Na Kyčerce si můžete sjet v pohodě i červenou a černou trať. Jsou na nich sice nějaké překážky jako třeba skoky nebo dřevěné klopené zatáčky, vše se dá ale objet, takže se nemusíte obávat, i když jste na kole třeba úplně poprvé. Tratě jsou tu takové, jaké si je uděláte!
Po ježdění si můžete dát pauzu v hospodě Kyčerka přímo u nástupu vleku. Protože se jedná o pravou valašskou chalupu, dostane se vám tu halušek, strapačků nebo moravských kousků se zelím. A porce nejsou vůbec malé. Jste-li na sladké, určitě vyzkoušejte domácí zmrzlinu v oplatce politou čokoládou.
Na delší cyklovýlet se můžete vydat na rozhlednu Miloňová. Ideálně sjeďte do Velkých Karlovic a dejte se k hotelu Galík. Odtud vás ukazatele navedou přímo k rozhledně – počítejte s necelou hodinkou šlapání do kopce. Zpáteční cestu můžete vzít přes obec Miloňov zpátky do Velkých Karlovic. Z Karlovic se na rozhlednu samozřejmě dostanete i pěšky a díky zpevněným cestám klidně s kočárem.
V horkém létě je oblíbeným cílem koupaliště Balaton, vzdálené pár kilometrů od Velkých Karlovic mezi Karolinkou a Novým Hrozenkovem (tedy směrem na Vsetín).
Tip na ubytování: V chalupě Kyčerka nemají jen dobrou domácí zmrzlinu, ale i útulné pokoje ve slováckém stylu se singltreky přímo pod okny. Kromě pokojů jsou k dispozici i apartmány s kuchyňkou. V letní sezoně přijde apartmán pro dva na 900 Kč i se snídaní.
Kyčerka v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 h 50 min
Celodenní jízdné na vlek dospělí     360 Kč
Provozní doba     Pátek, sobota, neděle 10:00 – 18:00
Zapůjčení horského kola (1 den) dospělý     400 Kč
Zapůjčení sjezdového kola (1 den)     800 Kč
Ubytování     www.hospodakycerka.cz
Web     www.kycerka-bikepark.cz
Na Kyčerce jsme sedlali kola Ghost a Lapierre, byli oblečeni v Maloje, s rukavicemi, chráničemi a helmami Poc. K tréninku i navigaci používáme hodinky Garmin Fénix 3 a na odpolední lenošení ve střediscích využíváme sedacích pytlů Lamzac. Fotografie jsou pořízené technikou Samsung a další techniku nám zajišťuje Foto Škoda. Kola nám servisují v pražském Finebiku.

Partneři SNOW tour: