Ve 12 lyžařských oblastech Dolomiti Superski se rozprostírá 1 200 km, z nichž 1 160 km je pokryto zasněžovací technikou, která je každoročně posilována. Investice do nových lanovek, sjezdovek a infrastruktury vůbec před zimní sezónou 2016/17 dosahují 80 mil. eur.

Zcela nově postavené lanovky se rozjedou ve Val Gardeně, Arabbě, v Obereggenu, na Plose a v Bellamonte (Alpe Lusia).

Ve Val Gardeně pod průsmykem Sella nahradí vlek Gran Paradiso moderní a luxusní 8sedačková lanovka s bublinou – kromě toho, že pohodlně obslouží zdejší mírné terény, bude i součástí nové alternativní trasy zeleného okruhu Sella Ronda.


Z Arabby do půli svahu Porta Vescovo pojede nová 10místná kabinka Portados, a to v trase někdejší staré dvousedačky. Při přestupu z této nové lanovky na 6sedačku Carpazza se bude možné na trase Sella Rondy vyhnout prudkému vrcholovému úseku sjezdovky na Porta Vescovo.

V Obereggenu byla nahrazena krátká 4sedačka Laner novou lanovkou typu telemix, na níž se střídají sedačky s kabinkami – bude tak pohodlněji sloužit především začátečníkům a sáňkařům, přiléhající modrá sjezdovka bude výrazně prostornější.

Na Plose nahradí dvě 3sedačky na Pfannspitze nová 10místná kabinka, rozšířeny budou i přilehlé sjezdovky. Zato byla demontována 4sedačka Trametsch, obsluhující horní úsek stejnojmenné sjezdovky do údolí.


Z Bellamonte pojede místo sedačkových lanovek směrem do areálu Alpe Lusia nová 10místná kabinka.

Po nové modré sjezdovce se mohou lyžaři svézt na Kronplatzu – trať Hinterberg vede z vrcholu směrem do Olangu, končí u nástupní stanice lanovky Marchner (délka 2,9 km). Zároveň je modernizována 6sedačka Plateau, která dostává nové, pohodlnější sedačky.


Novou černou sjezdovku La Volata (délka 2,35 km) vybudovali z Col Margherity na Passo San Pellegrino.


Nový úsek trati vede i z vrcholu Col dei Rossi v údolí Val di Fassa.

Mnoho drobných změn směrem k pohodlí čeká i na Sella Rondě – kromě nové lanovky v Arabbě byla dvojnásobně rozšířena páteřní trať z Porta Vescovo směrem k Passo Pordoi. Navazující 4sedačka Lezuo dostane nové sedačky a nové, panoramtické kabinky bude mít i lanovka Pradel–Rodella. V údolí Val di Fassa jsou rozšiřovány sjezdovky na Belvederu, zejména v úsecích Sella Rondy, širší trať vede i z vrcholu Bec de Roces do Arabby.

Minulou sezónu 2015/16 poznamenal suchý začátek, kvůli kterému působila krajina – navzdory perfektně vysněženým sjezdovkám – pro lyžaře méně lákavě než obvykle. Teprve v polovině ledna napadl přírodní sníh. Celkem se ve skipasech prodalo 9 320 678 „dnů“ (skier days), což je o 3 % více než v sezóně 2014/15. Průchodů turnikety bylo zaznamenáno 140 mil., což je oproti předchozímu roku o 5,6 % více. Děti do 8 let využili 161 tisíc skipasů s celkem 525 tisíci dny zdarma. Průměrný lyžař v Dolomitech zdolal 4 220 výškových metrů za den. Týdenní lyžaři využili jednu lanovku v průměru 2,27x, což ukazuje na velkou oblibu cestování mezi jednotlivými areály, zvláště v centrální části Dolomit dobře propojenými.