Přívlastek FREE se posunul ze spontánní akce kamsi dál – první veřejný FreeSki festival Train SNOWfest legitimizoval nová hnutí, opatřil je souborem informací pro život nezbytných.
Je jako mladý lidský tvor, který poprvé usedl do školní lavice, aby v sobě našel a zhodnotil potenciál, který mu byl dán.
Smyslem SNOWfestu – českého festivalu ve švýcarském Davosu – je tedy „sezvat všechny milovníky zimních hor, zážitků či adrenalinu v jednom okamžiku na jedno místo.
Vyměnit si informace. Něco se naučit. Být po horách“.

První ročník se vydařil, školním jazykem řečeno, na výbornou (…děkujeme všem účastníkům i partnerům!)

Druhy ročník, a tedy druhá kapitola knihy, je před námi;
…buďte u toho!

SNOWfest
Proč SNOWfest?Taky řešíte často problém začínajících nebo prostě jste sám mezi zarytými sjezdovkáři? Problém kam v zimě vyrazit a s kým, když máte velmi omezený časový harmonogram a jednoduše si týden na lavinovém kurzu + týden ve snowparku + týden na freeridovém campu nemůžete z časových důvodů dovolit nebo partu, se kterou vyrazit. Pak je tady lákavá nabídka otestovat desítky lyží určených do terénu.
Otázka zní, proč tyto jednotlivé separátní akce neskloubit do jedné veliké, kdy po jeden týden si každý může užít buď to své nebo jednoduše okusit od každého trochu a udělat si jasno. Každopádně se v jeden okamžik a na jednom místě potkat s lidmi, se kterýma byste se nemuseli potkat, protože každý by vyrazil na jinou akci. I letos mohou vyrazit všichni na jedno místo, během dne si užívat podle svých představ a večer na párty nebo v baru o všem zuřivě diskutovat. Tak o tom je SNOWfest!

Kde bude SNOWfest?

To je jednoduché, v minulé sezóně jsme měli vynikající příležitost otestovat švýcarské středisko Davos. To nás přivítalo sněhovou a prostorovou náručí a není tedy pochyb, že tohle středisko je pro freeskiing a všechny jeho „odvětví“ ideální. Jinými slovy pohltí mnoho aktivit i těch , kteří je vykonávají.

Kdy bude SNOWfest?

5.-11.4.2009

Přelomové týdny března a dubna jsou v této oblasti ideální pro pořádání takovýchto velkých akcí. Hlavní sezóna je u konce a začíná ta „malá“. Tedy malá pro turisty a všechny ty, kteří Davos během zimy spolehlivě zaplní nebo dokonce přeplní. V našem termínu tedy areál nepraská ve švech a hlavně sněhová nadílka je v tuto dobu na svém vrcholu (o čem jsme se mohli přesvědčit loni!). Kdo si projede historii sněhu v Davosu pro den 5.4. za posledních 8 let, zjistí, že vždy je pokrývka ke dvěma metrům a téměř vždy prachový sníh. To není spekulace, ale fakt.

SNOWfest
SNOWfest

Co bude na SNOWfestu?

Prakticky vše, co můžete od freeskiingu či snowboardingu očekávat, ale fantazii se meze nekladou.


Nike ACG FREERIDE coaching

Snad každý rider někdy zatoužil posunout své hranice freeridingového poznání někam dál.
Proč to nezkusit společně se zkušenými českými ridery pod taktovkou Robina Kalety, českého TOP ridera. Toho doplní velmi zkušený rider Honza Schauer společně s Markem Macháčkem, Simonou Hrstkovou a Monikou Tatarkovou.
I to je způsob, jak získat zkušenosti, které byste bez pomoci hledali někdy až příliš obtížně.
První ročník ukázal, že pomocná ruka zkušenějšího znamená opravdový PROGERES.
Místní horal náš rádce Tom Elias navíc zná Davos jako své boty, takže dokáže zaprášit prakticky vždy

FREESKI test 2009

Není nic krásnějšího, než proplouvat nekonečným prašanem na lyžích, které jsou pro mne jak stvořené. Které to ale jsou, se dá zjistit jen velmi těžko, POKUD ovšem absolvuješ FreeSKI test, je po problému. Již v loňské sezóně jsme vám naservírovali desítky lyží od více než deseti značek! A hodláme v tom pokračovat.

Avalanche and back country camp

Pohyb ve volném terénu nese vysoké riziko lavinového nebezpečí. Bez dostatečných zkušeností je freeride hazardem se životem.
Proč tedy nevyužít jedinečné příležitosti a naučit se, jak v terénu přežít. A ještě k tomu pod vedením předních lavinových znalců (ČAHV, UIAGM) a dalších..
Na nejvyšší level tuto akci vysadí světová špička v oboru a náš spolupracovník Švýcar Manuel Genswein (školí záchranné týmy po celém světě a vytváří nové záchranné metodiky).
Navíc město Davos je hlavním městem výzkumu lavin.

SCOTT Czech Ride 2009

Každý festival má své velké finále. To na sebe upíná pozornost návštěvníků i médií.
Tuto roli s přehledem obsadil mezinárodní závod s podtitulem Czech Big Mountain Open a velmi zajímavými prizemoney pro vítěze.
Podtitul napovídá, že závod je otevřený pro lyžaře a snowboardery z celého světa, v loňském roce se ho zúčastnilo 65 závodníků ze 14ti zemí!

SNOWfest

Co dalšího se stane na SNOWfestu?

Freestyle Night Jam

– pro nadšence a nezničitelné ridery bude večer připravena pravá super pipe, samozřejmě perfektně „šejpnutá“ a osvětlená

Public Photo Shooting

– každý se může stát terčem objektivu našich fotografů a to jak pro radost či na památku nebo z výukových důvodů. Stačí se jen domluvit s fotografem, který zrovna bude s vaší tréninkovou skupinou. V loňském roce jsme měli tu čest s Vítkem Ludvíkem, Martinem Klikou, Petrem Havelkou, Lubošem Sušilou a samozřejmě s MATiEm!

Telemark Session

– snažíme se pro vás připravit lyže pro telemark a zajistit tak možnost zakusit prapůvod lyžování. Lyžařský nadšenec a náš spolupracovník Aleš Holub (RockPoint) se rád postará o plnění něčích lyžařských snů.

Piste Ski

– praktice Swiss academy. Máte zájem ještě zlepšit svojí lyžařskou technikou? Chcete se naučit měnit dynamicky jízdu v závislosti na terénu v průběhu jízdy? Nebo „odložit přítelkyni“ a zajistit ji vysoce kvalitní výuku? Nebo chcete zjistit, jak si poradit s problémovým povrchem?
Máme pro vás další specialitku, instruktora, který je absolventem velmi sofistikované školy švýcarské ski akademie ve Verbier. Ten může kohokoli z vás konečně naučit pořádný řezaný oblouk nebo sjet jakýkoli kopec na ovčačkách.

First Aid

– snad se v každém probudí alespoň tolik disciplíny, aby diskutoval a snažil se naučit či zdokonalit základy první pomoci. V horách jste mnohdy jen vy sami s přáteli.

SNOWfest

Za kolik na SNOWfest?

Za 13900,- Kč

A co za tuto sumu koupíte? Vše důležité pro život na SNOWfestu!

-    skipas na 7 dnů
-    ubytování + polopenze v hotelu u lanovky (3-6ti lůžkové pokoje)
-    koučové, instruktoři, průvodci, startovné na SCOTT Czech Ride a množství dalších vychytávek (slevy na oblečení Nike ACG, film a fotky na památku, spoustu dárků atd.)
-    speciální nabídka na nákup oblečení Nike ACG
-    nové zážitky a přátele

věrnostní sleva 1000,- Kč:
pro všechny, kteří se zúčastnili loňského SNOWfestu!

SNOWfest

Rezervace:

Místo na SNOWfestu si můžete zarezervovat na mailu na webu akce.

Pokud vás tato ojedinělá akce zaujala neváhejte a sledujte www.snowfest.cz, kde se můžete dovědět další podrobnosti o SNOWfest 09. Pro speciální dotazy a přání je k dispozici hot line 604 379 275 (kumestrol) a mail snowfest@freeskiing.cz

Samozřejmě i zde na SNOW.cz vás budeme dále informovat o vývoji jednotlivých akcí, jejich průběhu, zajištění atd. Tedy buďte ve střehu a neotálejte s případným přihlášením na akci, neboť v zájmu zachování kvality akce a omezeným možnostem není možné, abychom se tam setkali úplně všichni. Tak tedy alespoň skoro všichni.

S pozdravem a nejpozději na konci zimy v Davosu na viděnou…

Petr Socha, Kumestrol a celý SNOWfest tým


Partneři SNOWfest 2009:

Nike ACG
SCOTT Sports Česká Republika
České dráhy a.s. – oficiální dopravce
Davos&Klosters Mountain
Schweiz Tourismus
Swiss Travel System
Časopis SNOW
Časopis FREESKI
FreeSkiing.cz(­.sk)
Česká Televize
Rádio Beat
iDNES.cz
SNOWfest

Více info:   

www.snowfest.cz
snowfest@freeskiing.cz
kumestrol@freeskiing.cziDNES.cz