SNOW 98 vychází 4. listopadu 2016
156 stran

Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtěte si časopis v elektronické podobě!





Ve SNOW 98 najdete 3 skipasy zdarma a 2 slevy:


Více na www.skipas-zdarma.cz




Pár tipů z obsahu:


Ondřej Bank: Vyhrávat jsem chtěl až ke konci

„Jsem docela spokojený. Mohlo to být lepší… Ale vlastně je to celé pohádka,“ říká o svém závodění nejlepší český sjezdař Ondřej Bank, který letos ukončil kariéru. Rozhodně se nenudí – tančí ve Star Dance, věnuje se rodině, své firmě Vagus a bilancuje.



Začala jubilejní 50. sezóna Světového poháru v alpském lyžování

Sezónu tradičně otevřel obří slalom v rakouském Söldenu, prolog, jehož výsledky do značné míry naznačují, jak by se celá sezóna mohla vyvíjet. Naši nezářili, i když výsledek kryštofa krýzla špatný nebyl. A co nás čeká dál?



Čeká nás veledůležitá sezóna, vyhlíží generální sekretář SLČR Jakub Čeřovský

Mistrovství světa v alpských disciplínách, klasickém lyžování, akrobatickém lyžování i ve snowboardingu. K tomu navíc boj o nominace na Zimní olympijské hry 2018 v jihokorejském Pchjongčchangu. „Reprezentanty Svazu lyžařů ČR čeká veledůležitá sezóna plná vrcholných mezinárodních akcí,“ říká generální sekretář Jakub Čeřovský.



Svatý Mořic pošesté světový

Mondénní alpské středisko Svatý Mořic, nalézající se přibližně uprostřed údolí zvaného Horní Engadin, se poprvé významně zapsalo do historie lyžování již v roce 1928. Posledním z řady takových zápisů bude 43. Mistrovství světa v alpských disciplínách 2017, pro jehož soutěže jsou již od začátku letošní sezóny připravovány tratě vytyčené na svazích rozprostřených mezi vrcholy Piz Nair a Corviglia. Za pozornost stojí fakt, že od prvopočátku zde byli téměř u všeho čeští lyžaři a že si nevedli špatně.



Skiwithme: Forty shorty (2. díl)

V názvu letošního seriálu se skrývá nejeden jinotaj a mnohým zůstane i navždy skryt. „Shorty“ však oslí svůj můstek ke krátkým obloukům a jejich tajemství by vám rozhodně zůstat skryto nemělo.



Mějte rádi svůj strach!

Bojíte se občas? Stojíte na vrcholku rozbité a ledové černé sjezdovky a kdyby to šlo, radši byste to vzali dolů lanovkou… Ale váš parťák už jel. Srdce buší, nohy slábnou, hlavou probleskla intenzivní vidina bolestivého pádu a je vám jasné, že budete mít velký problém nasadit první oblouk, pojedete jak ponocný, tak trochu se znemožníte před ostatními a hlavně sám před sebou. A zážitek z jízdy? Bída, snad jen úleva, že už to máte za sebou. a zkazí vám to celé odpoledne. Jde s tím vůbec něco udělat?



Ladies first aneb test v přestrojení po čtvrté

Ano, přátelé a kamarádi, my jsme si ty medaile přivezli. Protože nikdo za nás nic neudělá, nikdo nás nepochválí, neponechali jsme nic náhodě a udělali si radost.



Snowtest v novém

Použiju trochu inspirace Ondrou Bankem, který v článku na začátku tohoto časopisu tvrdí, že mu vítězné myšlení přišlo až v posledních sezonách. I já jsem donedávna vnímal naše redakční testy jako spíše slabší bratříčky těch velkých a oslavovaných mezinárodních testů, které rok co rok ovlivňují v nákupním chování miliony Evropanů a nejen jich. Jenže časem, když člověk nahlédne za oponu, zjistí, že má na to vyhrávat. Stačí jen mít vítězné myšlení.



SMU nejsou lyže ze supermarketu!

Test pro sportovní řetězec Sportisimo jsme v rámci našeho SNOWTESTU absolvovali již po několikáté. Testování nekatalogových lyží, které se v odborné hantýrce označují jako SMU, je velmi zajímavé a každý rok přináší mnoho překvapivých výsledků.



Jak funguje a co snese?

Izolační materiály drží teplo u těla tím způsobem, že do své struktury pojmou dostatečné množství vzduchu. S jeho pomocí zpomalují únik tepelné energie směrem ven. Jak dlouho a nakolik účinně budou izolovat?



Kašlete na hendikep. Lyžujte!

Mám problém. Chci tady psát o lyžování dětí, ale i dospělých se zdravotním postižením a prostě nevím, jak začít. Veškeré úvodníky, které mě napadají, jsou ověnčeny humorem tak černým, že by zbledli i borci z Monty Python. Není to proto, že bych byla bezcitná potvora, ale proto, že všichni známí a kamarádi s hendikepem, jakožto i ti, kteří jim dlouhodobě pomáhají, měli a mají v mém životě jedno společné – jsou fakt drsný. Rozumíte, drsný vtípky, ironie, legrácky ze sebe samých, nula stížností na osud a podobně. A já teď prostě nevím, jestli to tak mají všichni. Nerada bych někoho pobouřila nebo ranila, takže přidám upozornění: Veškerý následující text je napsán s hlubokou úctou ke všem, kteří, přestože mají objektivně starostí až nad hlavu, ještě řeší, jak a na co si někam pod tu hlavu obout lyže.



Pravdy a mýty: Zimní bouřky

Když se na jaře objeví v médiích zprávy o „prvních letošních“ bouřkách, nebývá to obvykle pravda. Je třeba rozlišovat zimní a letní bouřky. Ty zimní jsou sice u nás méně časté než letní, ale rozhodně nejsou nijak výjimečné. Co ale pro letní a zimní bouřky platí bezezbytku, to je Senecovo: „Čím prudší je bouře, tím kratší mívá trvání.“



Co brzdilo rozvoj horských areálů po roce ´89 (2. díl)

Řeklo by se, že 27 let po „listopadu“ musí na horách všechno klapat jak dobře promazaný stroj. Stejně jako dobře promazaný stroj našeho upgradovaného hospodářství. Vida, jistě jste se usmáli.



Island: Obři, trollové a vrcholovky

na severu Islandu mezi fjordy Skagafjordur a Eyjafjordur leží Tröllaskagi – poloostrov obrů a trollů. Na tomto ságami opředeném výčnělku se tyčí až 1 500 metrů vysoké zasněžené horské masivy obklopené blankytně modrým mořem. Není se však třeba obávat, že by se o ně člověk musel dělit s velkým množstvím ostatních lyžařských nadšenců, neboť Island patří mezi nejméně zalidněné země Evropy.



Přehled technologií u lavinových batohů - 10 záchranných systémů

Donedávna jsme se opájeli optimistickými statistikami, které možná mnoho lidí povzbuzovaly k nadměrnému riskování. S airbagy na zádech mi nic neohrozí, říkali si mylně mnozí. Po mnoha letech zpracovali dva experti studii. Vyznívá už méně optimisticky, přesto stále přisuzuje lavinovým batohům zhruba dvojnásobnou pravděpodobnost přežití laviny. A to je silný argument pro.



Východní Tyrolsko - bílé místo na mapě Rakouska

Tyrolsko má dvě tváře – zatímco území od Arlbergu až po Kitzbühel je lyžařskou megapolí s tisíci hotelů, sjezdovek a aprÈs-ski barů, na jih od Grossglockneru jako by se vesničky scvrkly, ztichly a sjezdovky schovaly hluboko do hor. Stojí vůbec za to na takovém konci světa lyžovat?



Chiesa in Valmalenco - ztracené orlí hnízdo

Oblast Valtelliny v italské Lombardii je českým lyžařům dobře známá, snad až na jednu výjimku, jíž je Chiesa in Valmalenco. A to navzdory tomu, že její lyžařský areál má v podstatě ideální rodinné parametry.



Gaustatoppen (Norsko) - nejpodivnější lyžařský vlek na světě

Na světě je pár neobvyklých lyžařských areálů, které existují v jakémsi časovém pokroucení – žijí zásluhou minulé éry lyžování před příchodem sněžných děl a roleb, které uhlazují sjezdovky k dokonalosti. Jsou to hory s málem nebo žádnými sjezdovkami, které jsou určeny freeriderům. Jedním z prvních takových areálů, který se objevil na freeriderovém radaru, byl La Grave ve Francii. Dnes, kdy se lyžování mimo sjezdovky stalo tak módní, ale takových anomálií přibývá.






A mnoho dalšího najdete ve SNOW 98!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE!