Česko - stav sněhu

Branná
V Jeseníkách otevřela sezónu Branná - jezdí se na modré sjezdovce, obsloužené dvousedačkou, a to od 17. do 20. 11. a dále o víkendech.

Černá hora
Sezóna začala víkendovým provozem 12. a 13. 11., a to tradičně na horním 300 m dlouhém úseku Anděla. Atmosféra byla o premiéře opravdu zimní – stromy obalené sněhem a teplota pod nulou (report z 13. 11.). Lyžuje se i o prodlouženém víkendu od 17. do 20. 11.

Monínec
Od 17. 11. je kromě cvičné louky otevřena hlavní sjezdovka podél horní kotvy s možností dojezdu až dolů k M2 (report z 16. 11.). Přes den se lyžuje od 17. do 20. 11. a pak vždy od pátku do neděle, od úterý do soboty pak večer.

.jpg

Rakousko - stav sněhu


Planai těsně před zahájením sezóny (9. 11.)

Výborné podmínky s čerstvým sněhem a silným mrazem si v posledních dnech užívaly všechny ledovcové areály – od Kitzsteinhornu (25 km) přes Mölltal (7 km), Hintertux (50 km), Stubai (30 km), Sölden (45 km), Pitztal (19 km) až po Kaunertal (16 km). V provozu jsou prakticky všechny sjezdovky nad úrovní mezistanic – z Hintertuxu už lze sjet na Sommerbergalm, na Stubaiském ledovci na Fernau a v Söldenu už je ledovec přístupný lanovkami z údolí (přes mezistanici Gaislachkogl).


Kitzsteinhorn


Hintertux


Stubai


Sölden


Kaunertal

Kitzbühel
V provozu byla o zahajovacím víkendu 12. až 13. 11. sjezdovka na Resterhöhe včetně sjezdu na Pass Thurn a dále několik sjezdovek mezi Hahnenkammem a Steinbergkogelem (11 km).


Kitzbühel

Montafon – Hochjoch
Ve Vorarlbersku nedaleko Bodamského jezera se lyžuje na sjezdovce Seebliga nad městečkem Schruns.

Obertauern
V horském sedle Obertauern se lyžuje na 30 km sjezdovek.

Schladming – Planai
Velmi solidní síť sjezdovek už je otevřeno na Planai nad Schladmingem – Märchenwiesen, Lärchfilzkogel a Burgstallalm. Brzy se přidá i Hauser Kaibling a Reiteralm.


Planai

Turracher Höhe
V horském sedle na pomezí Štýrska a Korutan jezdí sjezdovky podél vleku Wildkopf a sedačky Zirbenwald (4 km).

Od pátku 18. 11. se bude lyžovat v Obergurglu Hochgurglu (99 km), v Zell am See (9 km) a ve Flachau (10 km), od 19. 11. pak v Hinterstoderu, na Stuhlecku, v Loferu nebo v Saalbachu.

Itálie - stav sněhu

Sulden
V provozu je celý vysokohorský areál Madritsch (15 km).


Sulden

Tonale
Lyžuje se na ledovci Presena, od loňska pohodlně přístupného novou kabinkovou lanovkou (4 km).


Tonale - Presena

Val Senales
Na ledovci jsou v provozu všechny tratě – Grawand, Finail a Gletschersee (5 km).

V těchto dnech zahajují sezónu i v Dolomitech - v Cortině d´Ampezo (Faloria), na Kronplatzu (Furkelpass) nebo v Hochpustertalu (Kreuzberpass, Signaue, Drei Zinnen).

Už šest lyžařských center zahájilo sezónu i v Německu na jihozápadě země – v Bavorsku (Allgäu) a Bádensku.

Ve Švýcarsku se kromě Zermattu a Saas-Fee lyžuje i v Engadinu (Diavolezza), Laaxu, Engelbergu, Les Diablerets, Stoosu nebo Flumserbergu.