V sobotu se ve Vermontu jel obří slalom, kde se očekávalo další prvenství Lary Gutové. Švýcarka v těžkých podmínkách na rozbředlé trati vypadla už v prvním kole a bylo po nadějích na druhé vítězství v obřáku v řadě.
Pro svých prvních 100 bodů od roku 2013 za triumf v závodě Světového poháru si dojela Francouzka Tessa Worleyová. Ve druhém kole předvedla výbornou jízdu a po zásluze vyhrála.

Bylo zajímavé sledovat, jakou volila Worleyová stopu v kritických bránách na strmém svahu. Nad touto taktickou variantou se pozastavil i obřákový specialista Ted Ligety. „Tessa jela ve druhém kole daleko přímější jízdu než její konkurentky a moc se mi líbila,“ narážel Ligety na precizní ukládání pánve v oblouku v podání devítinásobné vítězky.

Neděle patřila slalomu, nebo lépe řečeno Mikaele Shiffrinové. Vítězka posledních čtyř slalomů, počítáme-li i loňskou sezónu, byla odhodlaná napravit své 5. místo z obřího slalomu.Foto: GEPA Pictures - Mikaela Shiffrinová


První brány v úvodní jízdě sice byly lehce rozpačité, ale po mírném rozjezdu přišel velký festival. Přes drobnou ztrátu blížící dvěma desetinám na druhém mezičasu, jela technicky výborně. A to teprve mělo přijít rodeo posledních bran.

Že je 21letá Američanka jednou z nejlépe fyzicky připravených závodnic, není žádnou novinkou. Ale klobouk dolů, co Mikaela předvádí v poslední čtvrtině trati. To je jeden velký koncert. Poslední část má ze všech nejlepší a hlavně nejrychlejší. Tam, kde ostatním dochází dech, začíná Shiffrinová teprve závodit.Foto: GEPA Pictures - MIkaela Shiffrinová


Ve druhém kole sice začala o trochu agresivněji než v první jízdě, ale znovu si své velké představení nechala až na poslední brány před tribunu. Opět si pohlídala strmé partie a vše rozbalila v poslední části.

Ačkoli Timotej Zuzula dělal, co mohl, aby americké kometě znepříjemnil poslední úsek těžkou sestavou bran, nezadařilo se. Shiffrinová jako laňka proklouzla do cíle a slavila další vítězství, své 22. v kariéře a sedmé slalomové v řadě v závodech do kterých nastoupila.

Velká gratulace patří i Slovenkám, které skončili v top 5. Veronika Velez Zuzulová brala stříbro a Petra Vlhová skončila pátá. Kvalitní dvě jízdy předvedla i Šárka Strachová, která skončila znovu v top 10. Nicméně pokud bude chtít atakovat stupně vítězek, musí přidat. Ale věřme, že to Šárka zvládne a letos tu bednu znovu udělá!