Informace o provozu lanovek a vleků a otevřených sjezdovkách vycházejí z údajů zveřejněných jednotlivými areály.

Aktuální sněhové zpravodajství z českých hor najdete také v sekci Sníh na SNOW.cz!

Bílá

Od soboty bude spuštěn vlek na jihu (400 m z celkové délky 700 m). Sever s lanovkou by mohl být v provozu od poloviny příštího týdne.

Branná

Od 3.12. lanovka a 600 m sjezdovka v provozu. Víkendový provoz v termínech 3.12.- 4.12. a od 10.12. provoz nepřetržitě.

Černá hora

Od pátku 2.12. se lyžaři ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC mohou těšit na téměř 4 kilometry sjezdovek.

Na sjezdovce Anděl na Černé hoře se zatím lyžovalo na půl kilometrové trati. Od pátku bude sjezdovka Anděl otevřena celá a lyžaři budou moci využít i horní úsek Ford Černohorské. V horní partii Černé hory tak bude v provozu nejméně 2,5 km sjezdovek.

Hlubočky

Příměstský areál Olomouce zahájí sezónu v sobotu na vleku B a sjezdovce č. 1.

Hochficht

„Letošní zahájení sezóny bude stát za to. Díky několikadenním mrazivým teplotám klesající až pod -10 °C jsme mohli vyrábět velmi kvalitní technický sníh a ve velkém objemu. Na sjezdovkách, které v pátek otevřeme, leží až 40 cm sněhu“, uvádí Gerald Paschinger, jednatel skiareálu Hochficht.
V provozu bude 4sedačková lanovka Hochfichtbahn a pojízdný pás v dětském Fichtl Kids Parku. Otevřena bude 2 km dlouhá FIS sjezdovka Standartabfahrt s převýšením přes 400 m a dětský park.

Karlov pod Pradědem

O víkendu se bude lyžovat na sjezdovce Slunečná pod Karlovským expresem.

Klínovec

O víkendu 3. a 4.12. připraveny sjezdovky Dámská a Pařezovka, dále lyžařská cesta 3b z parkoviště k CineStar Expressu a lyžařská cesta 2a mezi Dámskou a Pařezovkou.

Kořenov - Rejdice

Poprvé se bude lyžovat v pátek večer.

Lipno

Jako první se v sobotu otevře sjezdovka Jezerní, Spojovací, Dámská a Fox park.

Malá Úpa

O víkendu 3. a 4. prosince se lyžuje na Pomezkách až k pátému sloupu vleku.

Monínec

Od pátku do neděle v provozu horní kotva se sjezdovkou a možností odjezdu k restauraci M2 a parkovišti, od úterý do soboty večerní lyžování.

Pec pod Sněžkou

Od soboty se, poprvé v této sezóně, rozjede i vlek na Javoru v Peci pod Sněžkou. „V Peci bude pro lyžaře otevřena sjezdovka Javor v délce 1,2 km. Zejména rodiny s dětmi pak potěší, že se spouští provoz i v našem novém dětském LIVE parku na Javoru, který je nově vybavený dvěma pojízdnými koberci,“ doplňuje Petr Hynek.

Říčky

Otevřena bude tento víkend červená sjezdovka a čtyřsedačková lanovka, dále ski servis, půjčovna a úschovna. Provoz areálu bude od pondělí přerušen a znovu se otevře před víkendem příští týden, kdy se plánuje také otevření modré sjezdovky.

Špičák na Šumavě

Od soboty 3. prosince bude v provozu lanovka na vrchol Špičáku a otevřena bude prozatím jedna sjezdovka. V horní části je vysněžena sjezdovka Slalomová č.3 a od Lomeného vleku se pokračuje po sjezdovce U zalomeného č.2.

Špindlerův Mlýn

Provoz 3. a 4. 12. 2016

Svatý Petr:
Lanová dráha Hromovka (C) a s ní sjezdovka nová Hromovka II. (1a) pro sjetí zpět na parkoviště. Lanová dráha innogy line Svatý Petr (A) a modrá sjezdovka (Turistická č.2).

Medvědín:
Lanová dráha Medvědín (B) a sjezdovka Hřiště (12b) na Medvědíně, přejezd pod vlekem Medvědín a dále po Červené sjezdovce (12a) zpět k lanovce.

Stoh:
Vlek Stoh (F) a levá dolní část sjezdovky Stoh (č.5).

Tanvaldský Špičák

V sobotu 3. 12. zahají lyžařskou sezónu na Tanvaldském Špičáku. V provozu bude Závodní sjezdovka, a to v sobotu a v neděli.

Zadov

V areálu Kobyla bude v provozu lanovka i malý vlek.