Aktuálně je ve Špindlu v provozu přes 11 km sjezdovek – jde o modrou Turistickou a spodní část černé sjezdovky ve Sv. Petru, dále obě sjezdovky na Hromovce, Mísečky a na Medvědíně horní část sjezdovky 12b a spodní část 12a.Na první jízdu v 8.30 h jsme si vybrali sjezd z Plání po modré – jiná volba odtud ani nebyla. Sníh na první jízdu ještě docela držel, ale kvůli oteplení a množství lyžařů se kolem jedenácté začaly tvořit muldy a sjezdovky byly vůbec měkčí.Ve srovnání s loňskou premiérovou návštěvou 27. prosince, která připomínala jaro v rozpuku, byla uplynulá sobota lyžařsky ale stále velmi dobrá – sjezdovky byly dobře vysněžené a nemuseli jste se bát žádného překvápka v podobě hnědého koláče na sjezdovce nebo kamení.Pokud jste stihli první ranní jízdy, mohli jste si užít kolem sebe dostatek prostoru, zanedlouho ale začalo lyžařů markantně přibývat a u turniketů se tvořily fronty.

Sobotní Špindl rozhodně nezel prázdnotou, a to nejen díky zvýhodněnému skipasu, ale i doprovodnému programu Ski Openingu. Přes den byl program zaměřený hlavně pro děti – v hlavním zázemí ve Sv. Petru mohly děti kromě poslechu skupiny Pískomil se vrací skotačit v nafukovacím hradu, závodit na sněžné koloběžce, hrát si se skládačkami nebo malovat barvami čepici.„Dospěláci“ byli obskakováni pohlednými hosteskami s panáky ovocné amundsenky. Velkou pozornost si získal vystupující zpěvák Marek Ztracený i následující kapela Beatles revival. Kolem půl šesté přišla na řadu večerní show, která se bude konat ve Špindlu pravidelně každou sobotu. Zahájila ji laserová podívaná promítaná na spodním hangu černé sjezdovky ve Sv. Petru, následovala ohnivá show, nechyběly samozřejmě ani demo jízdy lyžařských instruktorů se světelnými prvky a třešničkou na dortu byl tanec roleb, které se na sjezdovce různě křižovaly a dole před publikem zvládly i „tanec v kruhu“. Nedokážete si to představit? Pusťte si video!Tipem i pro nelyžaře je špindlerovské Ledárium u horní stanice sedačkové lanovky na Pláních, jehož tématem byl loni Karel IV., letos je to Čtvero ročních dob Antonia Vivaldiho. Vstup je zdarma a precizně tesané ledové sochy můžete vidět každý den od 11.00 do 15.30 hod.
Špindlerův Mlýn v kostce:

Vzdálenost z Prahy     2 h
*Celodenní skipas dospělí (do 25.12.)     890 Kč*
*Celodenní skipas Senior/Junior     710Kč*
Děti do 6 let (v doprovodu rodiče)     Zdarma Kč
Parkování     zdarma na Hromovce i Medvědíně u lanovky
Web     www.skiareal.cz

*při vrácení do 3 hodin od prvního průchodu na turniketu je klientovi vráceno 200 Kč

Ve Špindlu jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali techniku LAMAX, hodinky GARMIN a hřáli nás u toho vyhřívané ponožky LENZ.
Partneři SNOW tour: