Branná je symbolickou vstupní branou do Jeseníků ve směru od Hanušovic. Na severovýchodním svahu se rozprostírá rodinný areálek se čtyřmi sjezdovkami o délce od 400 do 700 m.

Rodinný svah s rodinnými cenami

Hlavní modrá trať, před dvěma lety rozšířená, má mírný konstantní sklon, a je tak zcela přehledná – vyvézt se na ni můžete jak dvousedačkovou lanovkou, tak pomou. Na červené sjezdovce kopírující lanovku se ale sveze i pokročilější lyžař – po mírném začátku se trať lomí v krátký, ale plnokrevný slalomák. Nejmenším slouží v údolí provazový vlek „tahátko“, na kterém mohou jezdit děti až do výšky 150 cm zdarma. Na lanovce jezdí zdarma děti do 5 let.

Sněhový premiant

Branná spouští lyžařský provoz nikoliv díky nadmořské výšce, ale paradoxně díky poněkud nižší poloze v kombinaci s výkonným zasněžováním – leží totiž obvykle pod hranicí inverze, a zvláště začátkem sezóny tu proto bývá často mrazivěji než ve vyšších horských polohách. A být sněhovým premiantem je jednou z vášní majitele areálu.

Útulná restaurace s krbem

Přímo pod sjezdovkami se nachází veškeré zázemí od občerstvení až po lyžařskou školu. V nedávno otevřené restauraci se mohou lyžaři dobře najíst i ohřát u planoucího ohně v krbu.

Na konci loňské sezóny se přímo v areálu otevřel nový penzion Na vršku s 6 apartmány, výhledem na svah, saunou a vířivkou. Vlastní skiareál je umístěn v uzavřeném údolí s výhledem na hřebeny Jeseníků, díky čemuž působí velmi malebně.

www.skibranna.cz