Telefon Samsung S7

Bez telefonu už dnes nikdo neudělá ani oblouk, tak proč ho nevyužít i jako osobního trenéra? Telefon Samsung S7 dokáže měřit pulz, počítat kroky anebo délku spánku. V aplikaci S Health máte na výběr z několika možných režimů sledování vaší aktivity – chůze, běh, jízda na kole, ale i sjezdové a běžecké lyžování. Kromě běžných údajů jako je tepová frekvence, spálené kalorie a uražená vzdálenost telefon měří i rychlost nejvyšší a průměrnou), převýšení a dokáže zpracovat i mapu tréninku. Navíc řada S7 je voděodolná – vydrží 1,5 m pod vodou celých 30 minut, v praxi to znamená, že vlhkost v kapse zimní bundy při lyžování telefonu nijak nevadí. Fotoaparát má vysokou světelnost F1,7, tedy pořídíte lepší fotky za horšího světla či v noci nebo výkonnější sériové snímání, které ocení hlavně rychlí sportovní lyžaři – za cca 7 sekund telefon zvládne udělat 100 fotek.

Fitness náramek Gear Fit2

I bez telefonu můžete mít přehled o svých aktivitách – stačí elegantní fitness náramek Samsug Gear Fit 2 s dotykovým displejem. Smart watch není úplnou novinkou, přesto generace Gear Fit2 přináší několik užitečných funkcí – kromě kalorií či tepu tu najdete i svého osobního trenéra. K dispozici je samozřejmě GPS, zaznamenávající vzdálenost, rychlost a trasu, kterou si můžete v telefonu prohlédnout v aplikaci S Health. Na náramku se zobrazují i veškerá upozornění, zprávy a hovory z telefonu včetně e-mailu nebo Facebook messengeru. Zaujme i integrovaný MP3 přehrávač s rozhraním Bluetooth a 4GB kapacitou. Pokud chcete poslouchat hudbu při sportu, stačí vám jakákoli sluchátka s Bluetooth, které jednoduše spojíte s náramkem. Náramek se spouští, jakmile se dáte do pohybu.

Sluchátka Gear IconX

Pokud neradi nosíte náramky a telefon vám překáží, může přijít vhod nová generace sluchátek Samsung Gear IconX, která dokonce sleduje i vaše výkony, jako jsou kalorie, tep, vzdálenost a rychlost. To vše lze samozřejmě synchronizovat s aplikací S Health. Sluchátka jsou bezdrátová, takže nijak neomezují a i ony mají vlastní MP3 přehrávač s interní pamětí 4GB. MP3 přehrávač a další funkce ovládáte pomocí dotykové plochy přímo na sluchátkách, kde si můžete zapnout do pozadí i odposlech okolí pro vyšší bezpečnost při sportu.

Kamera Gear 360

Vzpomínky z lyžování můžete zaznamenat kamerou Samsung Gear 360, která pořizuje fotky a videa v úhlu 360°. Zmáčknutím jednoho tlačítka vytvoříte fotku nebo video kolem dokola neboli virtuální realitu (VR). Kameru můžete ovládat pomocí telefonu, který vám umožní i živý náhled. Nejedná se však o akční kameru, tudíž není v ochranném obale a není vhodná pro extrémní podmínky a nárazy.

Brýle Gear VR

A kde si třistačedesátis­tupňové fotky a videaprohlédnout? V brýlích Samsung Gear VR, které slouží jako multifunkční držák, kam vložíte svůj telefon řady S6 nebo S7 a za pomocí nejmodernější technologie se ponoříte do virtuální reality vašich vzpomínek. Můžete s nimi ale také pomocí stažených aplikací procestovat svět nebo se stát přímo součástí videí a aplikací. Brýle Gear VR mají několik tlačítek a dotykovou plochu, takže je můžete ovládat a budete tak víc než jen pasivní divák. Ovládání je velice intuitivní, pouze se rozhlížíte kolem sebe a poklepáním na dotykovou plochu potvrzujete možnosti. S brýlemi se ideálně usaďte do otočného křesla, aby se vám nezatočila hlava a neztratili jste půdu pod nohama!


Partneři SNOW tour: