Společnost SimpleRent, která půjčovnu provozuje, nakoupila nové dětské sety Atomic a Salomon a hledá nové cesty, jak je k mladým rodinám dostat – i vlastním vozem. Sezonní půjčování se rodičům může velmi vyplatit, v případě nákupu nových setů ušetří za tři roky i 15 tisíc korun, alespoň tak to spočítal SimpleRent ve svém informačním letáčku.

Rodiče mladých lyžařů se mohou těšit na zcela nové pojetí půjčovny: ta přijede za nimi kamkoli po Praze, společně vyberou ideální vybavení – nové lyže a boty, které si děti mohou dát i pod stromeček –, nastaví vázání, případně si vyberou i přilbu a doplňky a jde se. Vypadá to tak jednoduše, až se tomu nechce věřit. Obzvlášť, když to celé přijde na částku už od 1 239 Kč (lyžařský set pro nejmenší děti, držitele karty Ikea Family, vč. dopravy).

Půjčovna přijela. Dokonce i v neděli
Půjčovna přijela. Dokonce i v neděli


Jak půjčovna funguje, ráda vyzkoušela kolegyně Veronika, která má (mimo jiné) 8letého chlapce, dobrého lyžaře:

Do přehledného formuláře na internetových stránkách půjčovny jsem kromě svých kontaktních údajů doplnila také základní informace o požadovaném vybavení, především výšku a váhu dítěte a běžnou velikost obuvi, to aby mobilní půjčovna věděla, jaké velikosti bude ten den rozvážet.

Po přiznání se k členství v klubu Ikea Family mi byla nabídnuta zlevněná cena za celosezónní výpůjčku základního sjezdového setu pro mého juniora ve výši 1 890 Kč (místo původních 2 390 Kč), příjemné.

Objednávku jsem zaslala v pátek odpoledne a očekávala jsem, že mi z dispečinku budou volat nejdříve v pondělí dopoledne, aby se domluvili na konkrétním termínu závozu. Volali však již v sobotu kolem poledne a nabídli mi vybrat si vlastní termín – mně se nejvíc hodila neděle večer v 19 hod.

Přesně na čas u nás před domem zastavila dodávka mobilní půjčovny a z ní vyskočil rozčepýřený sympaťák a představil se. To oceňuji. Ráda jednám s lidmi, když znám jejich jméno.

Interiér vozu je plný lyží a bot, takže je z čeho vybírat
Interiér vozu je plný lyží a bot, takže je z čeho vybírat

Začali jsme vybírat a zkoušet vybavení. Nejprve sjezdové boty. Podle vyjmuté vnitřní vložky byla vybrána správná velikost. Řádně zapnuté boty jsme poté vyzkoušeli, zda nikde netlačí (nárt, kotník, holeň). Netlačily, sedly perfektně.

Vše jako v obchodě, jen přímo u domu
Vše jako v obchodě, jen přímo u domu

Dále přišly na řadu hůlky a lyže. První odhad velikosti lyží byl 130 cm. Vzhledem k tomu, že syn lyžuje poměrně dobře, jsme po poradě zvolili lyže o 10 cm delší s tím, že je můžeme kdykoliv během sezóny vyměnit. Červené lyže Atomic se juniorovi líbily a hůlky Leki mu padly do ruky okamžitě.

Seřízení vázání. Přestože se váha bořila do měkkého koberce na podlaze dodávky a odmítala pracovat, nakonec se vážení podařilo a podle chlapcovy lyžařské zdatnosti a za výpomoci tabulek mu řidič/technik v jedné osobě seřídil bezpečnostní vázání. Nabízené potvrzení o seřízení vázání jsme si nevzali, syn letos na lyžák nejede. Celá procedura zkoušení, vyměřování velikostí a seřizování byla hotova za půl hodiny k naší plné spokojenosti. Lyžařské vybavení máme zapůjčeno na celou zimní sezónu, vrátíme jej buď do konce května, nebo během září.

… a včetně formalit a potvrzení
... a včetně formalit a potvrzení

Mobilní půjčovna mě nadchla především úsporou času. Žádné cestování, žádné fronty, žádné stresy. A velmi konkurenceschopnou cenou.