Česko: 90 % sjezdovek v provozu

V domácích střediscích je otevřeno téměř 90% všech sjezdovek, ta významnější jedou vesměs na plno. Přes padesát středisek hlásí více než metr sněhu.


Klikněte pro interaktivní mapu aktuálních reportů

Počasí bude ještě slunečné

Slunce se na obloze usadilo poměrně stabilně a láká lyžaře na krásný víkend na sjezdovkách. Teploty by měly být vlídné - dostatečně nízké, aby netál sníh, ale ne příliš mrazivé. V dalším týdnu už může lyžování poznamenat i výraznější obleva.


Předpověď počasí na sobotu. Klikněte pro předpověď počasí na českých horách až na 9 dní z více zdrojů pro porovnání

Běžecké lyžování

Všechny upravované tratě v ČR hlásí výborné podmínky. Více hledejte na Bezky.net!

Alpy: nirvána na sjezdovkách

V Rakousku se mohou těšit z kulisy přírodního sněhu, i když hlavní roli hraje vesměs podklad z technického sněhu. Otevřeno je 90 % sjezdovek, méně jen na jihu země v Korutanech (cca 70 %).

V severovýchodní Itálii jsou sjezdovky navzdory prakticky totální absenci přírodního sněhu perfektně vysněžené a technický sníh vyrobený v mrazivém a suchém vzduchu má kvalitu prakticky srovnatelnou s udusaným prašanem. Tomu napomáhá i nižší frekvence lyžařů. Otevřeno je přes 80 % sjezdovek.


Sjezdovka na jižním svahu Alpe Lusia (Radek Holub - SNOW)

Ve Švýcarsku si také užívají zimních slunečných dnů, nicméně podobně jako v Rakousku hory v minulých týdnech přikryla alespoň nějaká vrstva přírodního sněhu. Otevřeno je okolo 80 % sjezdovek.


Svahy okolo Andermattu ve středním Švýcarsku (Petr Socha - SNOW)

Tip reportérů: Plešivec v provozu

Plešivec

Na Plešivci trvá zasněžování jeho širokých sjezdovek tradičně déle, nyní jsou konečně v provozu kromě černé alespoň všechny hlavní tratě. Právě široké průseky sjezdovek jsou vedle rychlých sedačkových lanovek největším lákadlem Plešivce, který je ideální hlavně pro rodiny s dětmi.


Sjezdovka Aida na Plešivci od reportéra Jerry70

Tipy SNOW tour: testovačky v Jeseníkách

O víkendu má SNOW tour hned tři zastávky v Jeseníkách a okolí.

V pátek si můžete vyzkoušet lyže při večerním lyžování na Pekláku, kde je v provozu hlavní červená sjezdovka, dlouhá cca 800 m, i mírná dětská Zahrádky.


Peklák od reportéra Bohouše

V sobotu se můžete s programem SNOW tour potkat v Miroslavi a v neděli na Branné.

Více termínů najdete v kalendáři SNOW tour!