Zmrzlý terén po celonočním dešti nebylo možné přes veškerou snahu místních organizátorů připravit na opravdu kvalitní snowboarding, který je pro sérii Poštovní spořitelna 4x4 typický. Zmrzlý snowpark plný nerovností nedovolil většině závodníků ukázat nejlepší výkony, a tak volili méně obtížné triky.

Trať  byla složena ze čtyř překážek – jib boxu, rainbow railu, C-railu a jednoho skoku střední velikosti. Kvalifikace závodu se jela systémem dvou jízd, počítala se lepší a finále se jelo formou 65minutového jamu, který jako novinku pro tento rok závodníci s nadšením uvítali. Oproti minulému roku se nejelo na dvě finálové jízdy, ale jezdci dostali časový limit s libovolným počtem jízd. Největší favorit, vítěz celé série z minulého roku Ben Cristovao nezvládl finální jam a skončil až na 5 místě. Své šance se zhostil ostřílený rider s dlouholetými zkušenostmi Josef Samek, který svými jízdami, které obsahovaly rotace BS 720 °, BS 540 ° frontsidegrab, na  railech pak BS boardslide a 50-50 grind, čímž přesvědčil rozhodčí o jednoznačném prvním místě. Druhé místo potvrdil z minulého roku Emil Franěk s rotací na skoku FS 720 ° a třetí skončil mladý jezdec Jan Dolejší. Mezi ženami nejlepší finálovou jízdu zajela talentovaná a favorizovaná šestnáctiletá snowboarderka Šárka Pančochová, která jako první žena v historii série 4x4 předvedla na skoku rotaci 540 °. Na druhém a třetím místě skončili Karolína Dvořáková a Eva Samková obě ze Sportovní akademie Špindlerův mlýn. Na prvním místě mezi juniory se umístil s velmi kvalitní jízdou obsahující rotaci o 270 ° do boardslide na railu.

Výsledky ze Severáku:

Muži:
1. Josef Samek, Praha
2. Emil Franěk, Praha
3. Jan Dolejší, Harrachov
4. Martin Mikala, Milovice
5. Ben Cristovao, Praha
6. Darek Bergmann, Příchovice
7. Jan Fikejs
8. Petr Nevečeřal

Ženy:
1. Šárka Pančochová, Uherský Brod
2. Karolína Dvořáková, České Budějovice
3. Eva Samková, Špindlerův Mlýn
4. Eliška Šírová, Rokytnice n. Jizerou

Junioři:
1. Tomáš Friedrich, Příchovice
2. Dan Paulíček, Vrchlabí
3. Tomáš Bareš, Vrchlabí
4. Filip Gutwirth, Český Krumlov
 
Poštovní spořitelna 4x4 Český pohár ve freestyle snowboardingu pokračuje dalším lokálním závodem příští sobotu 10.2. na Bílé v Beskydech s názvem Poštovní spořitelna 4X4 Local Bílá.

Více informací najdete na snowboarding.cz