České sjezdovky v plném provozu

Prakticky všechna významnější střediska České republiky jedou na plný plyn a mají jak dostatek sněhu, tak zimní atmosféru. Stejně tak mnoho malých, závislých na přírodním sněhu. Nevíte-li, kam vyrazit, inspirujte se aktuálními reporty!


Klikněte pro interaktivní mapu aktuálních reportů

Mráz povoluje, přichází obleva

Po dlouhých mrazivých a zčásti i slunečných dnech přichází obleva, snad ale jen mírná a přechodná. Teploty se během víkendu vyšplhají až k 5 °C, přidat se může i déšť, ale chybět nemusí ani slunce - předpovědi se ještě mění, sledujte proto více zdrojů, které napoví, nakolik si můžete být prognózou jisti, a samozřejmě i webkamery.


Předpověď počasí na neděli. Klikněte pro předpověď počasí na českých horách až na 9 dní z více zdrojů pro porovnání

Alpy: oteplení i nový sníh

V Rakousku i v Itálii jsou otevřeny více méně všechny sjezdovky, přibývá i nový sníh, který se tentokrát dostane i na jižní stranu Alp. Zároveň však silně kolísá hranice sněžení, a tím pádem i kvalita sněhu. Ve Švýcarsku a Francii, zemích závislejších na přírodním sněhu, je sjezdovek zatím otevřeno jen kolem dvou třetin, resp. tří čtvrtin.

Tip skipas 1+1 zdarma:

Vysoké nad Jizerou - Šachty

Dvě pěkné červené sjezdovky podél kotvy a jedna užší modrá. V horní části areálu (u příjezdové cesty) dětský park s dobrým zázemím. Reportéři si pochvalovali kvalitní sníh bez ploten, ostatně jako téměř všude v Česku, i přiměřené ceny občerstvení. S kupónem z časopisu SNOW 99 time můžete při návštěvě ve dvou ušetřit za jeden skipas.


Sjezdovka ve Vysokém od reportéra Rizanx

Tip SNOW tour: do Jizerek na testovačku!

Na Bezky.net zjistíte, že pro běžecké lyžování jsou podmínky stále víc než dobré. Pokud si chcete vyzkoušet nové běžky, jeďte si zalyžovat třeba do Jizerských hor - na Šámalově chatě na Bedřichově bude mít celý víkend zastávku SNOW tour!

Budete moci otestovat nové modely běžeckých lyží Fischer a zároveň si nechat zdarma navoskovat vlastní lyže!

Tipy reportérů:

Velká Úpa

Sjezdovka Portášky kousek před Pecí pod Sněžkou s délkou 1 600m a převýšením 250 m se vyznačuje členitým terénem a slunečnou orientací svahu. Aktuálně má kvalitní sníh a je dobře upravená. Místo pomalé třísedačky můžete využít rychlejší souběžně vedoucí kotvu.


Sjezdovka Portášky od reportéra spartan

Olešnice na Moravě

I mírná půlkilometrová sjezdovka dokáže díky terénním nerovnostem zabavit, navíc je v provozu denně i večer za umělého osvětlení.


Večerní lyžování v Olešnici od reportéra Petidvo

Arber

Hned za Železnou Rudou se tyčící Arber (Velký Javor) má plnobarevnou škálu sjezdovek od dětských až po černou FIS. Jedna kabinková a dvě sedačkové lanovky jsou nejrychlejší a nejpohodlnější přepravou na Šumavě. Díky nadmořské výšce snadno přečká oblevy, trpí zato na mlhavé počasí.


Sjezdovka v areálu Arber od reportéra skimajkli