Je tu k dispozici termální bazén se slanou vodou, kde si v plavecké části s teplotou 28 °C lehce zaplavete. Relaxovat můžete na hydromasážní lavici, či se dokola potočit v divoké řece. Tady je pak voda vyhřívaná až na 36 °C. Pro děti do 6 let je tu připraven i dětský bazének. Pokud to počasí nedovolí a vy nemůžete bez pohybu být, zajděte se vyřádit do plně vybaveného cardio fitness centra. Otevírací doba je od 7:00 do 22:00.
Výbornou kávu Vallachio z regionální pražírny Laura coffee si pak přímo u bazénu dejte ve Vital baru, kde si vychutnáte i čerstvě vymačkané, vitamíny nabité ovocné a zeleninové Ugo šťávy a koktejly. Zchladit se pak můžete zmrzlinou Ben&Jerry's. My vyzkoušeli úžasnou banánovou, kde nás překvapili opravdu poctivé velké kusy čokolády. V nabídce jsou i piva, vína, nejrůznější dorty a vše navíc můžete platit čipovými hodinkami.
Ve wellness si vyberete z několika druhů masáží klasické, Thajské nebo i Bali masáže. My jsme si tělo nechali hýčkat rukama rodilé Thajky, která namasíruje jak záda a nohy, tak v závěru i obličej. Po masáži vám k odpočinku naservírují výborný čaj. V ceně za masáž je také volný vstup do termálního bazénu, saunového a fitness centra. Pro pohyb ve wellness je v ceně zahrnuta taška s ručníkem, županem a prostěradlem.
V saunovém světě si užijete whirlpool, bylinkovou saunu, Kneippův oblázkový chodník, kde chůzí střídavě ve studené a teplé vodě plnou malých kamínků příjemně promasírujete nohy.
Vyzkoušejte i novinku Hammam. Jedná se o turecký způsob masírování na vyhřátém mramorovém stole. Je to příjemný neočekávaný zážitek spojený s peelingem těla speciální rukavicí kessa, poléváním vodou a masáží pod mýdlovou pěnou, kterou vás masér pomocí látkového vaku přikryje. V závěru je pak masáž dokončena orientálním olejem.
Jedinečným zážitkem jsou saunové rituály trvající cca 10 minut a probíhající několikrát denně. Saunér při poslechu hudby polévá horké prameny vodou a za pomoci máváním ručníku víří horký vzduch. Celý rituál má tři kola a při tom posledním dosahuje teplota v sauně až 93 °C. Tělo si můžete potřít směsí medu, cukru, soli, kterou vám masér v průběhu rituálu nabídne. Zchladíte se pak ve venkovním bazénku, nebo jako my skokem do sněhu. Každou první sobotu v měsíci se koná saunová noc, kdy jsou saunové rituály každou hodinu a celý pobyt je při svíčkách prodloužen namísto 22:00 až do půlnoci.
Relaxaci si dopřejete na lehátkách v tiché relax zóně s výhledem na zasněžené kopce. Po saunovém rituálu je pro vás také připraveno menší občerstvení. Oblíbené jsou vodní postele, kde si dokonale odpočinete například se šťávou z mladého kokosu z Vital baru.
Po odpočinku v saunovém světě zajděte do Valašské hospůdky hotelu Horal, kde připravují zajímavé speciality i krajová jídla. Na oběd stejně jako my vyzkoušejte tradiční halušky, kyselici, hovězí roštěnou, nebo také kachní srdce na červeném víně a k tomu sladká jablka. Mají tu i výborné domácí ovocné šťávy třeba z melounu nebo lesního ovoce.
Děti si pohrají v dětském koutku a vy si můžete odpoledne zpříjemnit hraním bowlingu. K dispozici jsou dvě dráhy, takže můžete soutěžit, komu prvnímu se podaří strike. Pro děti tu jsou připraveny různé zajímavé animační programy. Pokud si budete potřebovat něco důležitého vyřídit, tak po předchozí rezervaci můžete využít individuální hlídání dětí přímo v hotelu.
Na gastronomický zážitek zajděte do hotelu Lanterna, kde se jejich zimní menu skládá ze specialit, kdy budete mít pocit, že musíme zkusit skoro všechno. My z předkrmů ochutnali hovězí Carpaccio z mladého býčka a pokud máte rádi opravdové speciality, musíte vyzkoušet šneky s lanýžovým máslem a opečenou bagetkou. Pokračovali jsme s grilovaným Dolnopaseckým BIO sýrem, který se vyrábí přímo tady v Beskydech a byl dozlatova ugrilovaný, vepřová panenka se krásně rozpadala. Na závěr jsme vyzkoušeli jemný Cheesecake také z Dolnopaseckého sýru s jahodovým sorbetem.
Romantickou večeři si dáte i v prosklené části restaurace Vyhlídka hotelu Lanterna. Velmi příjemné je posezení s výhledem do přírody, podsvícená výstava vín a prosklený pohled do kuchyně, kde se můžete podívat, jak se všechny vaše speciality připravují. Zkuste třeba skvěle naservírovaná hovězí líčka na víně a jelení kýtu!
Dezert, který musíte vyzkoušet, je typický domácí valašský frgál. Ten se připravuje s tradiční hruškovou, povidlovou, makovou a tvarohovou příchutí. Peče se jen s jednodruhovou náplní, proto nejlepší je si vzít od každé příchutě a pak už jen ochutnávat. Zakoupit si jej můžete na recepci a v restauracích hotelů.
Večer se zajděte pobavit a na drink do Cocktail Baru Lanterna. Úžasní vyškolení barmani vám připraví nejrůznější drinky a to i přesně podle toho, jak si je sami vymyslíte. Koktejly se tu pijí z nejrůznějších zajímavých nádob. Velkým osobním překvapením pak byly drinky podávané v plechovkách a v zapékacích miskách. Pokud vás ve večerních hodinách přepadne hlad, je vám tu do 23:00 k dispozici zkrácené menu restaurace Lanterna.
Součástí hotelu Lanterna je také wellness. Užijete si tu bazén s vodními tryskami, kde se sice profesionální plavci moc nevyřádí, ale lehce tělo protáhne každý. Relaxovat můžete ve whirlpool, v infra a finské sauně. K odpočinku slouží i venkovní terasa. Celý prostor je příjemný, plný svíček, květin, relaxační hudby a otevřeno je také od 7:00 do 22:00.
Za zmínku stojí i relaxační masáže dekoltu a obličeje v Beauty salonu za pomocí kosmetiky Pure Fiji. Můžete vyzkoušet několik procedur například masáž kokosovým měšcem, horkými a studenými mušlemi, aromaterapii nebo také antistresovou masáž bambusovými tyčinkami. Při masáži nám masérka mačkala akupunkturní body, které vám mysl dokonale uvolní.
Pobyt na Valašsku je vždy příjemný, užijete si ho v moderním čistém prostředí. Celý resort je dobře propojený a vyžití si tu najde opravdu každý. Odpočinek ve wellness, romantické večeře, lyžování, procházky a spousta dalších aktivit. Na takovém místě se prostě nudit nebude a domů se budete vracet jako znovuzrození.