Mlha komplikovala jezdcům orientaci ve vzduchu při skocích z platformy obsahující dva skoky o velikosti 4 a 12 metrů. Už kvalifikace přinesla několik těžších pádů. Největší smůlu si na úvod sezóny vybral Ben Cristovao, mistr ČR 2006. „Ben zkoušel nějaký nový skok a ten pokus se mu úplně nepovedl. Spadl na kostrč těsně nad chránič a odvezli ho s podezřením na zlomenou pánev,“ popsal situaci člen české reprezentace a Benův kamarád Honza Nečas.

Nový obrázek

V kvalifikaci si se slopestylovou tratí, která obsahovala jeden kinked box, už zmiňovanou platformu skoků a sněhový corner nejlépe poradil právě litvínovský Honza Nečas před Vaškem Gábou a loňským vítězem 4x4 Českého poháru ve freestyle snowboardingu Tomášem Tuzarem. Juniorskou eliminaci vyhrál Filip Gutwirth, mezi ženami byla nejlepší Eliška Šírová a dětskou kategorii vyhrál David Folkert. Překvapením bylo vyřazení nedávné vítězky World Rookie Festu z italského Livigna Šárky Pančochové.

Na dvě finálové jízdy se počasí umoudřilo a mlha na rozdíl od silného větru ustoupila.

Prvním vítězem letošního ročníku O2 4x4 v mužské kategorii se nakonec stal loňský vítěz celé série Tomáš Tuzar, který předvedl frontside lipslide to fakie na kinked boxu, cab 720 na velkém skoku a switch air na závěrečném sněhovém corneru. Největším překvapením mužské kategorie bylo třetí místo vrchlabského Dana Paulíčka, který svým věkem patří ještě do kategorie juniorů.

Nový obrázek

Mezi ženami si připsala nejvíc bodů z prvního závodu loňská vítězka série O2 Rookie Cupu Katka Reehová, které se povedl frontside 360 na čtyřmetrovém skoku. „Dneska se jela jenom jedna kvalifikační jízda, a tak jsem byla trochu nervózní, což se podepsalo na výsledku. Ještě před vyhlášením kvalifikace jsem si ale řekla, že pokud postoupím do finále dám do toho všechno a nakonec z toho bylo první místo,“ řekla po závodě loňská finalistka soutěže O2 Snowboard Talent. Dětskou kategorii vyhrál plzeňský Dominik Bergmann.

Série závodů O2 4x4 bude pokračovat už příští sobotu v resortu Severák v Jizerských horách.  Na pozvánku a propozice závodu se můžete podívat zde.


Výsledky O2 4x4 Horní Mísečky:

Muži:

1. Tomáš Tuzar
2. David Kolář
3. Dan Paulíček

Ženy:

1. Kateřina Reehová
2. Lucka Zábranská
3. Eliška Šírová

Junioři:
1. Filip Gutwirth
2. Jan Řezníček
3. Tomáš Kašpárek

Děti:
1. Dominik Bergmann
2. David Folkert
3. Miki Pajer


Nový obrázek

Neděle 27.1.2008


Poslední lednovou neděli odstartoval na Horních Mísečkách druhý ročník O2 Rookie Cupu. Závodu se zúčastnil velký počet mladých snowboardistů. Do juniorské kategorie se přihlásilo 33 chlapců a 9 žen. Startovní listina dětské kategorie obsahovala 7 jmen.

Mezi největší favority prvního závodu O2 Rookie Cupu patřili Dan Paulíček, který obsadil v sobotu třetí místo mezi dospělými, a nedávná vítězka World Rookie Festu z italského Livigna Šárka Pančochová.
Nový obrázek

První kolo nakonec rozhodlo na Horních Mísečkách o celkovém pořadí. Druhé kolo totiž muselo být zrušeno kvůli silnému větru a hustému sněžení. “Asi půl hodiny po poledni vítr ještě zesílil a tak jsme dali jezdcům vybrat, jestli chtějí odjet i finále ale bez velkého skoku, nebo vyhlásit celkové výsledky z prního kola,” řekl po závodě zástupce pořádající Asociace českého snowboardingu Jaroslav Boček.

První závod O2 Rookie Cupu se jel na stejné trati jako sobotní O2 4x4 Český pohár ve freestyle snowboardingu,  který obsahoval jeden kinded box, jednu platformu se dvěma skoky o velikosti 4 a 12 metrů a závěrečný sněhový corner. V prvním kole si s ní mezi juniory nejlépe poradil Martin Búš. Překvapením bylo až páté místo už zmiňovaného Dana Paulíčka. Ženskou katerorii vyhrála podle očekávání uherskobrodská Šárka Pančochová, která předvedla backside 360 mute na 12ti metrovém skoku a air to fakie na závěrečném sněhovém corneru. V kategorii nejmenších byl nejlepší Dominik Bergmann, který vyhrál dětskou katerorii i v sobotním závodě O2 4x4.
Nový obrázek

Další závod série O2 Rookie Cup se pojede za čtrnáct dní, tedy 10. února v beskydském resortu Bílá.

Nový obrázek
Výsledky:

Junioři:
1. Martin Búš
2. Matěj Pára
3. Pavel Vyroubal

Ženy:
1. Šárka Pančochová2.
2. Kateřina Chourová
3. Karolína Dvořáková

Děti:
1. Dominik Bergmann
2. Jakub Král
3. Tomáš Císař

O2 Snowboard Talent
Soutěž určená pro mladé snowboardové talenty do 18 let včetně, do jejíhož finále postoupí šestice nejlepších a z nichž vybere poroza složená ze sportovních novinářů jednoho nebo jednu, která se stane O2 Snowboard Talentem. Titul sebou přináší 100 tisíc korun na vítězův další snowboardový rozvoj.

O2 Rookie cup
Série čtyř závodů pro juniory do 18 let včetně a děti, která je zakončená dvoudenním Superfinále ve Špindlerově Mlýně. Nejlepší rideři O2 Rookie cupu mají velkou šanci postoupit do finále soutěže O2 Snowboard Talent.

O2 4x4 Český pohár ve freestyle snowboardingu
Série sedmi závodů ukončená velkým finále 4x4 Final v rámci exhibice Quiksilver Snow Jam Martina Černíka. Celá série je rozdělená na závody typu local, ze kterých vždy první dva z každé kategorie postoupí do závodu national. Dva nejlepší rideři celkového hodnocení 4x4 postoupí přímo do semifinále Quicksilver Snow Jamu v Peci pod Sněžkou.

World Rooke Fest
V rámci letošní O2 Snowboard Tour se na Neklidu v Krušných horách pojede poprvé v historii Mistrovství světa ve freestyle snowboardingu juniorů. Závod je ohodnocen třemi hvězdičkami TTR, což zaručuje jeho vysokou kvalitu.