V Branné nenajdete mnoho kilometrů sjezdovek, zato opravdu domácké jesenické středisko, jehož nejvýraznější tváří je sám majitel Bandita – nenajdete ho s notebookem v kanceláři, ale spíš s lahví kvalitní domácí slivovice mezi lidmi a bude sršet veselými historkami.


Ne že by se v Branné nelyžovalo, právě naopak! Je známo, že Branná tradičně rozjíždí lyžařskou sezónu jako jedno z prvních středisek v republice. O minulém víkendu patřila naše první jízda červené sjezdovce pod dvousedačkovou lanovkou – jízda sice trvá jen chvilku, ale na padáku od půlky sjezdovky se svezete ve sportovním tempu.


Začátečníci a mírně pokročilí v Branné ocení modrou sjezdovku na vrcholu kopce, což je v podstatě cvičná pláň, kterou obsluhuje dětská poma. Pohodovou jízdu z pláně lze prodloužit až na modrou sjezdovku vedle červené, která vyústí k sedačkové lanovce. Zatímco frekventovaná modrá sjezdovka byla odpoledne trochu rozježděná, červená byla rovná až do osmi do večera. Holt precizní úprava.


Notnou chvíli jsme se bavili i sledováním malých prcků na bobech v pravé části svahu, kde se současně nachází i „tahátko“, tedy lanáček, který mohou využívat nejmenší lyžaři. Hodinová lekce lyžařské školy Sun Ski ve skupinové výuce vyjde na 350 Kč.


Na občerstvení můžete zajít do bufetu na parkovišti, kde dostanete polévku, smažený sýr nebo langoš či párek v rohlíku. My v Branné nejraději sedíme v hospodě u lanovky, kde pravidelně nepohrdnu medovníkem. V nabídce jsou i různé druhy pizzy, polévka, nakládaný hermelín nebo utopenec.


Při této návštěvě nás výjimečně netlačil čas, a po večeři jsme tak zvládli ještě večerní lyžování, které probíhá v Branné na červené i modré sjezdovce. Večerní je každý den a lano se točí v kuse od devíti do osmi.


Branná je zkrátka pro pohodáře, kteří rádi skloubí lyžování s moravskou pohostinností.


Branná v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 hod 4 min
Celodenní skipas dospělí     440 Kč
Celodenní skipas děti     350 Kč
Provozní doba lanovky     9:00 – 16:00
Webové stránky střediska     www.skibranna.cz
Parkování     parkoviště zdarma pod sjezdovkouTaké v Branné se odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat helmy a brýle SMITH, sportovní kamery LAMAX, batohy s páteřákem BOBLBEE, dále jste si mohli vyzkoušet jízdu na sněžných bruslích SLED DOGS a zdarma ochutnat ceilonský čaj DILMAH nebo zdravé tyčinky BOMBUS. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, čepky DOKE, šátky a kukly HAVEN a další vyhřívané produkty značky LENZ. Reportéry i promotéry jste mohli vidět v oblečení HELLY HANSEN a s hodinkami GARMIN.Partneři SNOW tour: