Samozřejmě se čekalo, že se bude hrát zejména o to, kolik komu Kryštof nadělí. Jenže ten to vzal po svém, nastoupil v bundě a bez kombinézy a s řekněme relativním nasazením. „Já jsem se přijel zúčastnit a celou akci podpořit, závodění mám dost ze svěťáku“, vysvětlil později. Jako první ho předjel jezdec číslo 4, Eda Zíka, jenže sotva stihl zaběhnout za Alešem Krýzlem, který jako tradičně stavěl závodní trať, aby mu jako vedoucímu alpského úseku Svazu lyžařů předal svou přihlášku do reprezentace, začali Kryštofa i Edu předjíždět další závodníci. Přesně jich bylo 10. Kryštof tak skončil na 12. místě, což mu ale na náladě tentokrát vůbec neubralo. „Jde hlavně o zábavu a já si to užil. Docela to i frčelo. Musím říct, že mě tahle sjezdovka nepřestává překvapovat. Je to neuvěřitelný, co tady všechno dokázali vybudovat. Kousek za Prahou, a je to jako v Alpách,“ pokračoval Kryštof, který celkem často zdejší kopec využívá na testování lyží. „Horní úsek kolem pomy je na testování lyží ideální, má jednotný sklon a je dostatečně široký. Monínecký kopec ale nejvíc využívám na testování sama sebe, když jsem po zranění apod.“ doplnil Kryštof důvody své příchylnosti k Monínci.

Kryštof Krýzl na trati
Kryštof Krýzl na trati


Vyhrál každý

Ale zpět k závodu. Celkem se na trať postavilo 76 závodníků, z toho 16 žen. Hlavním cílem závodu je zábava, zejména ta lyžařská, takže za osobní vítězství lze mnohdy považovat už to, že si člověk mohl zazávodit v krásné rychlé trati. Z tohoto ohledu lze pogratulovat k vítězství všem 76 jezdcům. Pro vítěze tohoto typu jsme měli i výhru, a to lyže Sporten AHV 06 GS, které po skončení závodu rozdělil los. Za jistou výhru lze považovat i to, že se na závodě schází staří kamarádi, závěrečná party v restauraci M2 ale končila v rozumné 2 hodiny ráno.

Stejná atraktivní cena čekala i na vítěze obou pohlaví. Možná i proto se viditelně rozšířil počet kvalitních závodníků s ambicemi na finále. Do toho nakonec proklouzly v pořadí od nejrychlejší: Monika Žďárková, Dagmar Tůmová, Jana Schejbalová a Kristýna Hotová. Z mužů se do 0,57 setin vteřiny vměstnali čtyři nejrychlejší Radim Palán, Róbert Záboj, Michael Kvašnovský a Petr Mudra.


Finále si podmanili zkušení

Ladies first – do finálových jízd nastoupily jako první ženy. A slavit mohla ta nejzkušenější z nich, Dagmar Tůmová ze Ski Avia Praha, který dosáhla vítězného času 55.78. Stříbro brala v rozjížďkách nejrychlejší Monika Žďárková z týmu dropit.cz (56.69) a třetí Jana Schejbalová (57.93).

To rozdíly mezi muži byly o poznání menší. A pořadí se po poslední jízdě Radima Palána ustavilo podobně jako u žen: druhý po prvním kole předjel prvního, na něhož zbylo stříbro. Vyhrál tedy podobně jako u žen ten nejzkušenější, nestor českého učitelského lyžování Robo Záboj, časem 49.33. Radim chyboval a zaostal o více jak půlvteřinu – 49.91. Třetí skončil Michael Kvašnovský (50.01).


Kdo si vleze do vířivky?

Nedílnou součástí závodu je i závod týmů s atraktivní cenou – 2 dny all inclusive včetně wellness poskytl hotel Monínec. A kdo se do teplé bublinkové lázně ponoří? Tým dropit.cz ve složení Monika Žďárková, Radim Palán a Petr Koudela. Přejeme parádní a zasloužený relax!


A co za rok?

To, že se na Monínci potkáme zase za rok, je neobvykle jisté. Díky Snowfactory, který maže vlivy počasí, se můžeme spolehnout, že nás teplo neohrozí. Dokonce uvažujeme, že se závod malinko posune směrem k jaru. Na Monínci letos deklarují lyžování do Velikonoc, takže se nabízí pojmout celou akci jako jakousi rozlučku s lyžařskou sezonou v Česku. Budeme vás včas informovat!

Hezký lyžařský zbytek zimy!


Výsledky ke stažení:

První kolo

Finále

Týmy

Rozpis týmů


Fotky ze závodu najdete v samostatném článku.