Vlídné, ale příliš teplé počasí

O víkendu se očekává aspoň zčásti slunečné počasí, teploty při tom ale vystoupí na letos nejvyšší hodnoty – i v polohách kolem 1 000 m n. m. budou výrazně nad bodem mrazu. Nepříjemný může být jen silný nárazový vítr, bude ale postupně slábnout.


Předpověď počasí na neděli. Klikněte pro předpověď počasí na českých horách až na 9 dní z více zdrojů pro porovnání

Alpy: v plném prázdninovém provozu

I Alpy mají teplejší počasí s jarními rysy, o víkendu však jimi bude procházet tlaková níže, která přinese nevlídné počasí zejména na jižní stranu Alp, kde ve vyšších polohách připadne i významnější množství sněhu. Poté se ochladí a oblačnost bude dominovat naopak na severní straně alpského hřebene.

Právě končící týden je jedním z vrcholů hlavní sezóny, neboť školní prázdniny mají souběžně ve většině evropských zemí.

V Rakousku i je otevřeno 89 % sjezdovek, v Itálii 89 % sjezdovek, ve Švýcarsku 75 % sjezdovek a ve Francii 86 % sjezdovek.

Tip SNOW tour

Dolní Morava

Do moderní resortu s téměř dvanácti kilometry sjezdovek a množstvím lyžařských i nelyžařských atrakcí pod Kralickým Sněžníkem přijede SNOW tour se svým pestrým programem - tentokrát s testováním brýlí, helem a akčních kamer a ochutnávkami!

Na sjezdových tratích je přes půl metru technického sněhu, který je po ránu výborně upraven.


Dolní Morava na fotkách reportéra Bohouše

Tip: skipas 1+1 zdarma

Herlíkovice

Podle reportérů je v Herlíkovicích i na Bubákově dostatek sněhu, byť v závislosti na počasí postupně těžkého. Zalidněnost nebývá enormní a k občerstvení zvou jak střediskové restaurace, tak horské chaty.

Do Herlíkovic můžete získat skipas 1+1 zdarma


Herlíkovce od reportéra engel

Tip reportérů, tentokrát na lyžování mimo hory

Fajtův kopec

Fajtův kopec je mekka sněhu nedaleko Velkého Meziříčí. Byť je sníh starý a přemrzlý, atmosféra lyžování na sluníčku a v teple má také své kouzlo. Parkuje se pár metrů od svahu a svah nebývá přelidněný.


“Fajťák“ od reportéra bobu