Hned ráno potěšilo, že spodní stanice lanovky je k parkovišti tak blízko.

I když jaro už o sobě dávalo vědět, díky tomu, že většina sjezdovek se nachází na severní straně kopce, zůstávaly dobře sjízdné poměrně dlouhou dobu.

Široký černý Slalomák byl perfektně upravený a protože vydržel tvrdý nejdéle, byl pro sportovní lyžaře opravdu lahůdkou.

Červená sjezdovka Pod lany překvapí výhledem na Liberec a hlavně šířkou! Pokud uvidíte na trati branky, určené pro tréninky, můžete požádat o svolení místního trenéra, tak jako my! ;-)

Skokanské můstky si na Ještědu můžete prohlédnout pěkně z blízka, třeba při výjezdu 4sedačkovou lanovkou na Slalomák. Při tom vás jistě napadne, jak to, že v televizi ty skoky vypadají tak jednoduše?

Pod lany nechybí ani stará dobrá kotva, která vám ušetří dlouhý přejezd od lanovky. Možná vám z kabinové lanovky zamávají i turisté, putující na vrchol Ještědu.

Při cestě dolů po červené vzpomenete na pověstná panorámata. Kde jinde máte město jako na dlani?

Ani snowpark na Ještědu nechybí. Je umístěn na jižní straně kopce, kde se nachází několik modrých a červených sjezdovek. Nahoru vás vyveze dvousedačka, případně přilehlá poma.

Až vám na svahu vyhládne, nemusíte se přesunovat zpět - bufety jsou i ve vzdálených koutech areálu. My si ale vybrali pizzu z pece, kterou nám naservírovali kousek od stanice tramvaje.

Na rozhlednu lze vyjet kabinovou lanovkou. Sama o sobě je zdařilým architektonickým dílem funkcionalistické éry, kde se podařilo skloubit hotel a televizní vysílač do jednoho objektu.

Lyžařská školka nabízí dva druhy vleků a je umístěna v blízkosti pokladen a velkého parkoviště.

Vybavení školky je perfektní, na své si zde přijdou hlavně ti nejmenší. Pro větší děti nabízí areál i dlouhou sáňkařskou dráhu.

A co je na Ještědu nejkurioznější? Že lze až k vleku dojet tramvají. Takže stačí, když v centra Liberce skočíte na tramvaj a hurá na kopec!


Ještěd v kostce:

Vzdálenost z Prahy     59 min
Celodenní skipas dospělý     590 Kč
Celodenní skipas dítě     320 Kč
Celodenní skipas senior / junior     500 Kč
Provozní doba střediska     8:30 – 16:00
Webové stránky střediska     www.skijested.cz
Parkování     zdarma na parkovišti cca 150 m od nástupu na vlek


Také na Ještědu se odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat helmy a brýle SMITH, sportovní kamery LAMAX, batohy s páteřákem BOBLBEE, dále jste si mohli vyzkoušet jízdu na sněžných bruslích SLED DOGS a zdarma ochutnat ceilonský čaj DILMAH nebo zdravé tyčinky BOMBUS. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, čepky DOKE, šátky a kukly HAVEN a další vyhřívané produkty značky LENZ. Reportéry i promotéry jste mohli vidět v oblečení HELLY HANSEN a s hodinkami GARMIN.
Partneři SNOW tour: