Česko: jarní podmínky i výhodnější ceny

V provozu zůstává sotva čtvrtina sjezdovek a mnohé z nich navíc o víkendu naposledy. Teploty se chystají pokořit dvacetistupňovou hranici a i na horách bude panovat málem letní počasí. Ideální podmínky pro brzké ranní firnové lyžování s odpolední opalovačkou pod horským sluncem.
Naposledy se bude lyžovat na Horních Mísečkách a Medvědíně, poté bude v provozu ještě Svatý Petr a ve velikonočním týdnu ještě Hromovka. O víkendu skončí sezóna i v Rokytnici nad Jizerou. V Harrachově naopak plánují lyžování na z obou stran Čertovy hory ještě týden a na sjezdovce do centra pak ještě přes Velikonoce. Přes 20 km sjezdovek se zatím upravuje i ve Skiresortu Černá hora - Pec a 10 km na krušnohorském Klínovci. Sezónu o víkendu ukončí v Říčkách.

Aktuální informace o otevřených sjezdovkách v Česku najdete v sekci Sníh!


Předpověď počasí na sobotu. Klikněte pro předpověď počasí na českých horách až na 9 dní z více zdrojů pro porovnání

Alpy: lyžování až do Velikonoc

Nejdelší jarní sezónou lyžaře potěší Francie a Švýcarsko, kde většina významnějších středisek plánuje provoz do Velikonoc nebo i déle. V Rakousku čeká poslední lyžařský víkend níže položená střediska, ze známějších třeba Skiwelt Wilder Kaiser, ale mnoho areálů zůstane v provozu také až do Velikonoc, ty ledovcové ještě déle. V Itálii se uzavřou centrální údolí Dolomit vč. Sella Rondy, v provozu nadále bude třeba Kronplatz. V oblastech Val di Sole a Alta Valtelliny se bude lyžovat do Velikonoc a v omezené míře až do května.


Na Sella Rondě se bude lyžovat naposledy v neděli 2. dubna

V Rakousku je otevřeno 65 % sjezdovek, v Itálii 66 % sjezdovek, ve Švýcarsku 58 % sjezdovek a ve Francii 70 % sjezdovek.

Tipy reportérů na poslední domácí bašty sněhu

Monínec

Obdivuhodná je sněhová jistota Monínce, získaná díky nové zasněžovací technologii Snowfactory – lyžovat se bude ještě první dubnový víkend, v sobotu se plánuje i večerní lyžování. Monínec je tak jediným mimohorským areálem, který se délkou sezóny vyrovná svým horským konkurentům.


Stav Monínce minulý víkend od reportéra humana

Krkonoše

Z krkonošských středisek jsou dobré jarní podmínky ve Špindlu, kde mimo Labskou fungují ještě všechny lanovky.


Reportér sedmihlasek ve Špindlerově Mlýně

Výtečnou jarní sezónou je vyhlášený Harrachov – zde plánují lyžovat ještě tři týdny. Dobré podmínky má i vysoko položená Pec pod Sněžkou, kde se kvůli nedostatku sněhu zatím moc uskromňovat nemuseli. V neděli 2. dubna skončí provoz v Rokytnici nad Jizerou, lyžovat se o víkendu bude za stovku.


Harrachov od reportéra OtyR

Mimo Krkonoše je situace skromnější - nejdéle se bude zřejmě lyžovat na Klínovci, v Říčkách sezóna skončí o víkendu.