Této monstrózní akce jsme se poprvé stali svědky před dvěma roky a uchváceni jsme byli natolik, že jsme se rozhodli nechybět ani letos. Na Rettenbach jsme se vypravili tradičně autem, v ceně vstupenky je ale také pendlbus ze Söldenu na ledovec a zpět. Show začala s menším zpožděním, zato nám hned na úvod naservírovala přelet stíhačkou přímo nad hlavou. Pak už jsme se nechali unášet pohledy do všech stran - nejen na sněhovou pyramidu s tanečnicemi, ale opravdu po celém ledovci. Zatímco jsme například sledovali Hannibala jedoucího na stožáru rolby, z nedalekého hřebene se volným terénem spustili osvětlení lyžaři a z druhého zas sjížděla rolba, chvíli rovně, chvíli po pravém boku a pak zas po levém, jako by uměla kristiánky.


V další okamžik se odkudsi přiřítil vrtulník, který přímo nad námi vyhodil osvětlené parašutisty, a my jen čekali, kdy nám přistanou na hlavách. Parašutisté to však měli „v ruce“ a elegantně se vznášeli nad hangem Světového poháru. Celý příběh Hannibala, který v roce 218 před Kristem v doprovodu 60 000 mužů a 37 slonů překročil Alpy, byl přitom v průběhu show dokonale vylíčen. Dokreslovala jej vystoupení lyžařských demo týmů, jezdců na skútru, kteří se své stroje nebáli vyslat do výšin, nebo motorkářů, kteří adrenalinovou rychlostí vyjížděli prudkou černou sjezdovku Světového poháru.


Třešničkou na dortu byl odpal laviny z vedlejšího hřebene. Celou show zakončilo několik dechberoucích ohňostrojů. Megalomanství akce Hannibal spočívá nejen v neuvěřitelném 3D prostoru, ve kterém se odehrává, ale i v počtu účinkujících, kterých je na 500. Základní vstupné na akci o 67 minutách činí 42 eur, s místem na tribuně 55 eur a zakoupit lze také vstupenku na tribunu zahrnující večeři s nápoji a místenku v barech za 125 eur. Velmi se nám osvědčily „podprdelníky“ nebo deky na tribunu, dubnové počasí tu totiž nemusí být jarní a hodí se tedy i dvoje ponožky a lyžařské brýle, protože manévrování vrtulníkem víří sníh nekompromisně dost daleko kolem sebe.Partneři SNOW tour:


Na akci Hannibal nás hřálo oblečení HELLY HANSEN, vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER. Techniku zajišťoval LAMAX, 67 minut jsme měřili hodinkami GARMIN a oči jsme proti vířícímu se sněhu chránili brýlemi SMITH. Techniku a svačinu jsme si nesli v batohu BOBLBEE.